Nikon Film Festival – JESTEM PEŁEN EMOCJI

Nikon Film Festival - Nikon PolskaNikon Film Festival to międzynarodowy projekt firmy Nikon, który w poprzednich latach organizowany był m.in. we Francji, Belgii oraz Szwecji. Inicjatywa adresowana jest do wszystkich miłośników sztuki filmowej, zarówno profesjonalistów, jak i osób zaczynających przygodę z filmowaniem.

Zadaniem uczestników polskiej edycji Nikon Film Festival będzie stworzenie filmu o długości nieprzekraczającej 120 sekund, stanowiącego interpretację przewodniego hasła „JESTEM PEŁEN EMOCJI”. Laureat Nagrody Głównej zostanie wskazany przez jury, w skład którego wejdą: Wiktor Sobolewski z Nikon Polska, Mariusza Spisz – Prezes Zarządu Multikino Media, Szymon Kobusiński – fotograf, który od lat realizuje również projekty filmowe oraz jako Przewodniczący i Dyrektor Artystyczny festiwalu Michał Englert – operator filmowy i scenarzysta. Swoich faworytów będą mogli również wskazać internauci, głosując na Nagrody Publiczności.

Na autorów 10 filmów nominowanych przez jury czekają nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł, a twórcy 5 filmów, które zyskają najwięcej głosów internautów, zdobędą wyróżnienia w wysokości 500 zł. Zwycięzca Nikon Film Festival otrzyma nagrodę główną w wysokości 10 000 zł oraz pamiątkową statuetkę.

Zgłoszenia do Nikon Film Festival można przesyłać za pośrednictwem strony internetowej www.nikonfilmfestival.pl oraz serwisu MillionYou.com (www.millionYou.com/nikonfilmfestival). Filmy będą przyjmowane od 28 listopada br. do 2 lutego 2014 r. Głosowanie na Nagrodę Publiczności potrwa do 16 lutego 2014 r. Nominacje jury do nagrody głównej zostaną ogłoszone 24 lutego 2014 r. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali rozdania nagród, która odbędzie się 6 marca 2014 r. w warszawskim Multikinie Złote Tarasy.

JURY:

Michał Englert, Dyrektor Artystyczny i przewodniczący jury – operator filmowy i scenarzysta, absolwent wydziału operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Mimo młodego wieku, autor zdjęć do kilkudziesięciu filmów i seriali, m.in.: „Sponsoring”, „Nieulotne”, „W imię”, „Wszystko, co kocham”oraz „33 sceny z życia, za który otrzymał nagrodę Złote Lwy. Zachowując dziecięcą ciekawość, inspiracji szuka w codziennych wydarzeniach oraz miejscach, w których się znajduje, co pozwala mu do każdego nowego filmu podchodzić ze świeżymi pomysłami i perspektywą.

Szymon Kobusiński – fotograf, od lat realizuje także projekty filmowe, absolwent kierunku fotografii na wydziale operatorskim PWSFTiTv w Łodzi. Jego największą pasją jest portret, którym utrwala wybitnych ludzi kultury, polityków i przedstawicieli świata biznesu. Specjalizuje się również w projektach reklamowych oraz fotografii i filmach artystycznych realizowanych pod wodą. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się jako wykładowca m.in. Warszawskiej Szkoły Reklamy.

Wiktor Sobolewski – fotograf, z wykształcenia filolog klasyczny, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Starszy Specjalista ds. Produktu i szef Nikon Professional Services (NPS) w Nikon Polska. Twórca i koordynator projektu edukacyjnego www.fotoprawo.pl, mającego na celu ochronę prawa własności intelektualnej fotografów oraz filmowców.

Mariusz Spisz – Prezes Zarządu Multikino Media oraz dyrektor sprzedaży i marketingu sieci Multikino. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Szkoły Strategii Marki. Od 13 lat związany z branżą kinową. Prywatnie: ojciec 13-letniego Oliwera i 7-letniej Mai, miłośnik dobrego kina, muzyki filmowej, snowboardu, paralotni i włoskiej kuchni.

Dodatkowe informacje na temat Nikon Film Festival oraz regulamin można znaleźć na stronie www.nikonfilmfestival.pl.

Spot promujący Nikon Film Festival można obejrzeć na kanale Nikon Polska w serwisie YouTube

www.youtube.com/watch?v=30Fh9LTqPQA

Partnerami konkursu są Nikon Polska, Multikino oraz serwis MillionYou.com.