LIVE GREEN – eko życie w telefonie i na tablecie Spotkanie prasowe

Jak być eko mając pod ręką … telefon komórkowy podpowiadali: Dominika Kulczyk – Lubomirska, założycielka i wiceprezes Green Cross Poland, inicjatora akcji Live Green oraz Katarzyna Bujakiewicz, Reni Jusis, Michał Piróg, Kinga Rusin i Agnieszka Szulim czyli gwiazdy, które wzięły udział w kampanii. Spotkanie prasowe poświęcone mobilnemu przewodnikowi dla początkujących i zaawansowanych ekologów odbyło się w środę 13 listopada w Qchni Artystycznej.

Innowacyjna aplikacja „Live Green” podpowiada i przekazuje informacje o tym, jak żyć w sposób przyjazny środowisku. W ramach kampanii społecznej Green Cross Poland użytkownicy smartfonów mogą poznać znaczenie 170 znaków ekologicznych i informacyjnych obecnych m.in.: na opakowaniach kosmetyków, produktach spożywczych oraz ubraniach czy sprzęcie elektronicznym.

W aplikacji znajdzie się m.in. zbiór ponad 150 porad pomagających dokonywać ekologicznych wyborów w codziennym życiu i 20 specjalnie stworzonych historii, nagranych przez: Katarzynę Bujakiewicz, Reni Jusis, Michała Piróga, Kingę Rusin i Agnieszkę Szulim, czyli gwiazdy znane z ekologicznego trybu życia.

Partnerami merytorycznymi kampanii są Wielkopolski Instytut Jakości we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu.

Green Cross Poland (GCPL) jest polskim oddziałem międzynarodowej organizacji Zielonego Krzyża (Green Cross International), trzeciej, co do wielkości pozarządowej organizacji ekologicznej non-profit na świecie. Swoją działalność w Polsce rozpoczęła w lutym 2010 roku, realizując od tego czasu liczne projekty, których celem jest wypracowywanie nowych rozwiązań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Green Cross Poland jest platformą dialogu pomiędzy biznesem, administracją, organizacjami pozarządowymi oraz ośrodkami naukowymi. Warsztaty strategiczne, debaty wysokiego szczebla, współpraca z polskimi i zagranicznymi partnerami to tylko niektóre z działań podejmowanych przez GCPL w zakresie trzech głównych kierunków aktywności: zielonej gospodarki, gospodarki wodnej oraz  zielonych miast i gmin. Organizacja aktywnie uczestniczy w społecznych konsultacjach aktów prawnych i międzynarodowych strategii.

Green Cross International został założony przez Michaiła Gorbaczowa w 1993 roku. Od czterech lat przewodniczącym Rady Dyrektorów jest Jan Kulczyk. Polski oddział Green Cross założyła w lutym 2010 r. Dominika Kulczyk-Lubomirska.

Related Images:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj