Ponad 5 milionów złotych ECCO przekazało na cele charytatywne z dotychczas zorganizowanych ECCO Walkathonów w Polsce!

Trasa_na_ObcasachZnamy już dokładny podział dotacji, która została zebrana podczas ECCO Walkathonu 2013, na rzecz wybranych przez uczestników projektów charytatywnych.

Kwotą 239 740 zł ECCO wsparło dzieci chore na mukowiscydozę, którymi opiekuję się Fundacja TVN „nie jesteś sam”, 237 460 zł zostało przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu do intensywnej terapii noworodków Oddziału Neonatologii warszawskiego Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus wspieranego przez Fundację Radia ZET. Ponadto każde dziecko, które wzięło udział w ECCO Walkathonie i pokonało

6-kilometrową trasę przekazało dodatkowe 10 złotych na rozbudowę zimowego domku dla stada afrykańskich pingwinów tońców mieszkających w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Kwota zebrana z dotacji dziecięcej wyniosła 41 030 zł! W sumie ECCO Walkathon 2013 to 518 230 złotych na cele charytatywne i 120 000 przebytych kilometrów.

Daria Widawska: Nie spodziewałam się, że aktywny udział w ECCO Walkathonie da mi tyle radości. Spacerowicze byli wspaniali. Myślę, że charytatywny cel – dzieci chore na mukowiscydozę, które trzymali pod sercem – sprawił, że szli z przekonaniem i uśmiechem na twarzy – powiedziała Daria Widawska, Ambasador Fundacji „TVN nie jesteś sam” podczas ECCO Walkathonu 2013.

14 września, na warszawskiej Agrykoli odbyła się dziewiąta już edycja ECCO Walkathonu, największego spaceru charytatywnego na świecie. Po raz kolejny firma ECCO wsparła potrzebujących, przy okazji gwarantując uczestnikom dobrą zabawę. Dotychczas podczas ECCO Walkathonów organizowanych w Polsce, ECCO przekazało w imieniu spacerowiczów 5 350 322 zł na cele charytatywne! Mechanizm akcji jest prosty i niezmienny od lat – za każdy przebyty przez uczestnika kilometr, ECCO wpłaca 4 złote na konto wybranej przez niego organizacji charytatywnej. Spacerowicze mają do wyboru dwie trasy – sześcio- i dziesięciokilometrową, od dwóch lat również Trasę na Wysokich Obcasach.

Anna Maruszeczko: Suma, jaką wychodzili uczestnicy ECCO Walkathonu 2013 na rzecz podopiecznych Fundacji TVN „nie jesteś sam” to wielki bezinteresowny dar dla ludzi chorych na mukowiscydozę. Dzięki Państwa aktywności i wspaniałomyślności będziemy mogli pomóc w ich leczeniu i rehabilitacji. To nie przesada – przedłużacie im życie! – mówi Ania Maruszeczko Ambasador Fundacji „TVN ni jesteś sam” dziękując wszystkim za udział w ECCO Walkathonie.

Wyjątkowy i niepowtarzalny charakter spaceru, który łączy uczestników w szczytnym celu, dając możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego w gronie rodziny i przyjaciół, tak bardzo spodobał się Polakom, że ECCO Walkathon od lat jednoczy wszystkich, także tych znanych i lubianych ze świata kultury, sztuki czy sportu.

Rafał Brzozowski: ECCO Walkathon to świetnie zorganizowana impreza, która łączy przyjemne, a zarazem moim zdaniem konieczne propagowanie zdrowego trybu życia przez sport, z tym co powinno być bardzo ważne dla każdego z nas – pomocą innym. Jestem dumny, że mogłem się przyczynić do zebrania tak dużej kwoty i przekazania jej na potrzeby Oddziału Noworodkowego, który wspierała Fundacja Radia ZET. Jeśli o mnie chodzi to mogę iść, ile mam sił w nogach, żeby pomagać innym. Cieszę się, że mogłem być jedną z osób biorących udział w tej akcji. Mam nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku – powiedział Rafał Brzozowski, Ambasador Fundacji Radia ZET podczas ECCO Walkathonu 2013.

Do tej pory swoje popracie dla ideei ECCO Walkathonu wyrazili również m.in.: Dorota Wellman, Monika Olejnik, Daria Widawska, Magdalena Kumorek, Karolina Gorczyca, Julia Kamińska, Agnieszka Cegielska, Beata Tadla, Margarett, Aneta Zając, Ania Maruszeczko, Tatiana Okupnik, Edyta Olszówka, Magdalena Różczka, Małgorzata Socha, Sonia Bohosiewicz, Maja Ostaszewska, Dorota Gardias, Iwona Guzowska, Beata Pawlikowska, Tomasz Karolak, Michał Piróg, Marcin Prokop, Staszek Karpiel Bułecka, Kamil Bednarek, Rafał Brzozowski, Oliwier Janiak, Jarosław Gugała, Wojciech Jagielski, Bartek Jędrzejak, Jarosław Kret, Marek Kamiński, Paweł Płuska, Tomasz Sianecki, Adam Wajrak, Paweł Wawrzecki, Karol Strasburger, czy Rafał Bryndal.

Dziękujemy za każdy przebyty kilometr i do zobaczenia za rok, podczas jubileuszowej 10-edycji wydarzenia!

Bądź z nami rownież na : www.facebook.com/eccowalkathon i www.ecco.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj