MŁODOPOLSKIE KROJE – trwa rywalizacja na igłę i nici

Konkurs_Mlodopolskie KrojeDo 22 października 2013 Galeria Bronowice, organizator konkursu „Młodopolskie Kroje”, oczekuje na barwne i niebanalne projekty. Do rywalizacji o udział w pokazie mody i nagrodę główną 10 000 zł stanąć może każdy, kto ma pasję i umiejętności, potrzebne do zaprojektowania i uszycia stroju inspirowanego epoką Młodej Polski.

Jaki projekt ma szansę na wygraną? Przede wszystkim taki, który nawiązuje do głównych nurtów Młodej Polski i Secesji – czy to charakterystyczną linią, ornamentyką, barwą czy też motywem. Powinien być pomysłem autorskim, oryginalnym i nietuzinkowym, przeznaczonym dla kobiet bądź mężczyzn.

– Pierwsze projekty już do nas dotarły – mówi Iwona Sitko, Dyrektor Galerii Bronowice – Spodziewaliśmy się, że będą efektowne i nowatorskie, dobrze korespondujące z młodopolskim duchem. I nie zawiedliśmy się. Dlatego nie możemy się już doczekać kolejnych – dodaje.

Pierwszy etap konkursu „Młodopolskie Kroje” trwa do 22 października 2013 r. i polega na przygotowaniu projektu stroju. Twórcy 50 najciekawszych koncepcji zostaną zaproszeni do kolejnej rundy, jaką jest uszycie kreacji według własnego pomysłu i przedstawienie jej podczas osobistego spotkania z jury. Następnie jurorzy wskażą 30 strojów, których autorzy będą mogli zaprezentować swoje dzieła w trakcie pokazu mody na Uroczystej Gali Otwarcia Galerii Bronowice. Wtedy też zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu.

Odbierze on nagrodę główną w wysokości 10 000 zł. Twórcy kolejnych czterech najciekawszych strojów otrzymają po 1 000 zł. Przewidziano również nagrodę specjalną w wysokości 1 000 zł dla autora kreacji, która na przedstawicielach mediów zrobi największe wrażenie.

Konkurs Młodopolskie Kroje trwa od 1 sierpnia do 22 października 2013 roku. W dniu 24 października jury ogłosi, które projekty zostały nominowane do kolejnego etapu. Gotowe stroje powinny powstać do 16 listopada 2013 roku – wtedy to jury wskaże 30 projektów, które zobaczymy w trakcie pokazu na Uroczystej Gali Otwarcia Galerii Bronowice.

Organizatorem konkursu jest Galeria Bronowice, współorganizatorem (nadzór artystyczny) krakowska Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru.

Szczegóły konkursu www.galeriabronowice.pl/aktualnosci

**********************************************************

W Galerii Bronowice znajdzie się 160 sklepów znanych marek, największy jednopoziomowy hipermarket Auchan, elektromarket Saturn, szeroka oferta restauracyjna oraz szereg udogodnień dla rodziców i atrakcji dla dzieci. Do dyspozycji przyjeżdżających zostanie oddanych 2800 bezpłatnych miejsc parkingowych, usytuowanych na trzech kondygnacjach.

Pod względem powierzchni będzie drugim co do wielkości centrum handlowym w Krakowie (60 tys. m2 powierzchni użytkowej).

Dzięki trwającej przebudowie układu komunikacyjnego będzie miała wygodne połączenie z centrum, portem lotniczym Balice, autostradą A4 oraz okolicznymi miejscowościami. Właśnie dzięki tak dogodnej lokalizacji i komfortowemu dojazdowi, swym oddziaływaniem obejmie nie tylko Kraków i najbliższą okolicę, ale otworzy się również na dalsze ośrodki. Swoim zasięgiem obejmie ponad 1.2 mln mieszkańców Krakowa i okolic.

Budowę Galerii rozpoczęto w styczniu 2012 roku, otwarcie zaplanowano na listopad 2013 roku. Inwestorem jest Auchan Polska sp. z o.o. Oddział Immochan w Piasecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj