Elektrostymulacja

SPRZĘTEMS to w skrócie elektrostymulacja mięśni, która stosowana jest z powodzeniem od lat w sporcie oraz fizjoterapii. Tradycyjnie, podczas wykonywania ćwiczeń mózg wysyła impulsy, które docierając do neuronów wpływając na mięśnie i powodując ich skurcz. Dzięki EMS cały proces można przeprowadzić, zastępując pracę mózgu impulsami elektrycznymi wysyłanymi ze specjalnego urządzenia.  Zabieg elektrostymulacji dzięki bodźcom elektrycznym jednocześnie pobudza mięśnie antagonistyczne (czyli zginacze i prostowniki) oraz mięśnie synergistyczne (współdziałające przy wykonywaniu tego samego ruchu) pozwalając maksymalnie skrócić trening i efektywnie wykorzystać każdą z 27 minut.

EMS umożliwia poprawę wyglądu całej sylwetki przy maksymalnej oszczędności czasu. Dzięki stymulacji impulsami prądu stałego i zmiennego o różnej częstotliwości i kształcie, godziny spędzone w siłowni można zastąpić 27 minutami nowatorskiego treningu.

Długość sesji treningowej to jedynie 27 minut, a ich ilość w tygodniu dopasowana jest do rodzaju treningu i celu, do którego się dąży.

Niezależnie od tego, czy celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, wyrzeźbienie sylwetki, walka z cellulitem, poprawa szybkości motorycznej czy zwiększenie masy mięśniowej – 27m:nut jest najłatwiejszym sposobem na osiągniecie upragnionych efektów.

Trening

27 minut to dające widoczne efekty połączenie rewolucyjnej technologii, wielkich możliwości i maksymalnej wygody. Wizyta w 27 minut rozpoczyna się od rozmowy i omówienia potrzeb Klienta, dzięki czemu możliwe jest odpowiednie dobranie treningu, który pozwoli wspólnie osiągnąć zamierzony cel.

Pierwszym etapem jest włożenie wygodnego, dopasowanego stroju, który podnosi komfort ćwiczeń. Następnym krokiem jest ubranie kamizelki, w której na wysokości brzucha, klatki piersiowej, a także całych pleców wbudowane są elektrody. Kolejne elementy to pas biodrowy stymulujący mięśnie pośladków, a także opaski na ramiona oraz uda przekazujące impulsy mięśniom kończyn. Kamizelka oraz pasy wykonane są z materiałów najwyższej jakości, a elektrody pokryte antybakteryjną powłoką z mikro-włókien gwarantują higieniczny trening.

Miha bodytec, bo tak nazywa się sprzęt, dzięki zaawansowanej technologii, pozwala na jednoczesne stymulowanie aż ośmiu grup mięśni, przy czym dla każdej z nich można ustawić indywidualne nasilenie impulsów. Postępy w treningu zapisywane są na wygodnej w użyciu karcie chipowej, która jest punktem wyjścia podczas kolejnego spotkania w 27minut.

Efekty sportowe

Trening ogólny całego ciała wymaga czasu, motywacji i wytrzymałości. Można to zrobić efektywniej i szybciej podczas indywidualnej sesji treningowej w 27 minut.

Ogólnie pojęta sprawność to podstawa w sporcie. Teraz można wypracować ją lepiej i szybciej. Dzięki kontroli impulsów zwiększamy siłę i szybkość motoryczną  jednocześnie minimalizując obciążenie stawów i ryzyko kontuzji.

Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Bayreuth oraz przez Niemiecki Uniwersytet Sportowy w Köln:

 • Ponad 70% badanych potwierdziło poprawę wytrzymałości i sprawności
 • Szybkość skurczów mięśni wzrosła o 22%
 • Wykazano, że siła głębokich mięśni tułowia, trudnych do wyćwiczenia, wzrosła o 74%
 • Ponad 80% uczestników zauważyło poprawę sprawności
 • Dowiedziono, że już po 4 treningach siła maksymalna wzrosła o 17%
 • Potwierdzono, że już po 12 sesjach poziom wytrzymałości wzrósł o 108%
 • Zanotowano 30% wzrost mocy już po 4 tygodniach regularnych treningach
 • Powyższe badania, przeprowadzone przez niemieckich specjalistów, pokazały, że trening EMS jest 40% bardziej efektywny niż tradycyjny trening siłowy

Efekty Wellness

Gdy w ciągu 27 minut aktywowane są wszystkie mięśnie, łatwiej o widoczne rezultaty. Jakie? Smukła talia, płaski brzuch, wymodelowana sylwetka, zredukowana tkanka tłuszczowa i zero cellulitu. Brzmi obiecująco, prawda?

Miha bodytec pozwala na indywidualny trening nawet trudnych do wyćwiczenia mięśni bioder i talii. 27 minut ćwiczeń wpływa na sylwetkę, widocznie polepsza samopoczucie, pobudza dopływ krwi do tkanek oraz poprawia metabolizm.

Według badań Uniwersytetu w Bayreuth dotyczących miha bodytec, a także badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Friedricha Alexandra w Erlangen- Nuremberg:

 • 87% uczestników zaczęło dostrzegać widoczną poprawę swojej sylwetki
 • Prawie 90% badanych zauważyło widoczną poprawę jędrności i napięcia skóry
 • Już po 6-ciu treningach EMS zauważono redukcję tkanki tłuszczowej o 4%
 • Kobiety zgubiły w talii i biodrach średnio 1,5 cm
 • O 2,3 cm zmniejszył się obwód brzucha u mężczyzn, przy jednoczesnej rozbudowie klatki piersiowej, mięśni nóg i ramion
 • Osoby z nadwagą, po 13 tygodniach treningów, zauważyły stratę 3,5kg, w tym 9% tkanki tłuszczowej, a także 6,5 cm w talii i 2 cm w ramionach
 • Badani, którzy ukończyli 65 rok życia, stracili średnio 6,8% tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, mimo niskiej intensywności treningu

Efekty zdrowotne

Bóle pleców mogą dokuczać bez względu na wiek, płeć czy wytrzymałość fizyczną. Mogą być konsekwencją kontuzji, stresu bądź choroby. Zaniedbanie zdrowia pleców może doprowadzić do poważnych problemów i natężenia bólu. Kontrolowany trening 27 minut nie tylko pomaga uzyskać wymarzoną sylwetką, ale pomaga również wzmocnić mięśnie pleców i odciążyć kręgosłup, dlatego tak chętnie stosowany jest w czasie rehabilitacji.

Mocne i zdrowe plecy to bezcenna wartość, trzeba o nie zadbać nie tylko wtedy, gdy ból przeszkadza w funkcjonowaniu, ale także profilaktycznie.

Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Bayreuth pokazało, że trening EMS pleców dał wyraźne pozytywne rezultaty:

 • 88% badanym udało się znacznie zmniejszyć ból pleców. Częstotliwość i długość bólu pleców zmniejszyły się aż o 80%
 • 40% badanych, tuż przed rozpoczęciem testów, cierpiało na ból pleców. Po 6-ciu tygodniach ćwiczeń na ból pleców skarżyło się tylko 9% uczestników
 • Chroniczne dolegliwości bólu pleców zniknęły zupełnie u 44% pacjentów
 • Ból pleców podczas wykonywania codziennych czynności zmalał o 30%.