Vienna Fashion Week z udziałem polskich projektantek

Wprawdzie za najbardziej prestiżowy i najważniejszy ze wszystkich europejskich fashion weeków uchodzi impreza paryska, jednak Wiedeński Tydzień Mody, Vienna Fashion Week, z roku na rok staje się imprezą coraz bardziej konkurencyjną. Aby zetknąć się z prawdziwym światem mody nie trzeba udawać się do Francji, można odwiedzić o wiele bliższą austriacką stolicę i oglądnąć tam przy okazji również kolekcje trzech Polek.

Od 11. do 15. września 2013 roku międzynarodowi i lokalni projektanci zaprezentują swoje najnowsze kolekcje. Tegoroczny program obejmuje 80 nazwisk projektantów oraz 60 pokazów mody. Wśród nich są najnowsze kreacje Moniki Błażusiak, Kamili Gawrońskiej-Kasperskiej i Tamary Gibus (Mara Gibbucci).

Jeszcze nie tak dawno, Austria nie mogła pochwalić się własnym wydarzeniem typu fashion week, ale od pięciu lat to się zmieniło. Vienna Fashion Week już po raz kolejny dostarczy wiedeńskiej metropolii mnóstwa splendoru oraz wszelkich kolorów przed zbliżającą się jesienią.

Wydarzenie to daje dodatkowo możliwość przymierzenia oraz zakupienia prezentowanych kreacji przy stoiskach w showroomie MQ-Fashion-Zelt.

Szczegółowy program festiwalu:

www.mqviennafashionweek.com

 

Vienna Fashion Week

11. – 15. wrzesień 2013

Dzielnica Muzeów

Museumsplatz 1

1070 Wiedeń

 

Copyrights do zdjęć:

Monika Błażusiak

Kamila Gawrońska-Kasperska

Tamara Gibus