smart – styl moda art oraz Polimaty o smarcie, czyli dzień smarta w Stacji Mercedes

jeremySpecjalny odcinek Polimatów Radka Kotarskiego, zlot fanów samochodu marki smart oraz prezentacje najciekawszych modeli micro citycar’a, takich jak na przykład – po raz pierwszy w Polsce – „smart by Jeremy Scott”, czyli auto wystylizowane przez słynnego amerykańskiego projektanta mody, to tylko niektóre z zaplanowanych wydarzeń w Stacji Mercedes. W poniedziałek 5 sierpnia, na warszawskim Powiślu odbędzie się dzień smarta.

Nadchodzący Dzień Mercedesa upłynie pod hasłem smart – styl moda art. Mercedes-Benz angażuje się we wspieranie projektów nie tylko związanych ze sztuką, ale i z nauką oraz technologiami. Dlatego w najbliższy poniedziałek, 5 sierpnia gościem Stacji Mercedes będzie Radek Kotarski – twórca internetowego programu edukacyjnego „Polimaty”, który przedstawi specjalny odcinek na temat samochodu smart (jest to jedna z dwóch marek – obok Mercedes-Benz – koncernu Daimler AG). Ponadto, miłośnicy tego modelu będą mogli spotkać się w większym gronie podczas zlotu smarta oraz zobaczyć ciekawe modele, takie jak „smart fortwo BRABUS tailor made” – zindywidualizowany model smarta i „smart forspeed” – tzw. samochód koncepcyjny (concept car).

Pasjonaci mody przekonają się, jaką stylizację wybrał dla smarta Jeremy Scott – amerykański projektant, współpracujący m.in. z Britney Spears, Katy Perry czy Gwen Stefani. Unikatowy model „smart fortwo Jeremy Scott edition” zaprezentowany zostanie po raz pierwszy w Polsce – właśnie w Stacji Mercedes. Organizatorzy nie zapomnieli także o wielbicielach dwóch kółek. Podczas poniedziałkowego spotkania będą oni mogli spróbować jazdy na ebike’ach czyli rowerach napędzanych silnikiem elektrycznym.

Stacja Mercedes codziennie przez całe lato (do połowy października) oferuje solidną porcję kultury i sztuki – oprócz wystaw prac renomowanych artystów zaplanowane zostały ciekawe dyskusje dotyczące kultury współczesnej, warsztaty twórcze dla dzieci oraz koncerty – zarówno muzyki klasycznej, jak i wszelkich gatunków współczesnych.

Inicjatorem, inwestorem i sponsorem projektu Stacja Mercedes, który od 20 lipca wzbogacił ofertę kulturalną Powiśla, jest Mercedes-Benz przy współpracy z Fundacją Bęc Zmiana, Grupą Warszawa oraz warszawską pracownią projektową WWAA. Program Stacji opracowany został przez Mercedes-Benz, Grupę Warszawa wspólnie z Fundacją Bęc Zmiana.

Radosław Kotarski

urodzony  9 stycznia 1986 w Zielonej Górze. Studiował Prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor popularno-naukowego programu Polimaty, który stał się hitem polskiego Internetu w 2012 roku. Odcinki publikowane są regularnie na stronie http://polimaty.tv oraz na kanale YouTube, (na którym mają ponad 75.000 stałych subskrybujących, średnia oglądalność odcinka to ok.145 tys.). Prowadzi również bloga Polimaty.pl, na którym można znaleźć ciekawe artykuły z takich dziedzin jak: historia, psychologia, nauka, technologia, przyroda czy języki obce. Pasjonat wiedzy, porównywany do Bogusława Wołoszańskiego. Marzy mu się przywrócenie idei interesowania się wieloma dziedzinami wiedzy, tak jak robili to ludzie renesansu.

 

Program Dnia Mercedesa: smart – styl moda art:

18:00 Zlot miłośników smarta

20:00 Prezentacja niecodziennej ekspozycji smart fortwo BRABUS tailor made oraz „smart fortwo Jeremy Scott edition

20:15 Polimaty o smarcie oraz spotkanie z Radkiem Kotarskim

20:40 Konkurs ze znajomości smarta (nagrody: torba Stacji Mercedes, okulary, latarka, weekend z elektrycznym smartem)

Wstęp wolny

STACJA MERCEDES, róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń obywających się na Stacji Mercedes znajdują się na facebooku: https://www.facebook.com/StacjaMercedes oraz na stronie www.stacjamercedes.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj