Biurko na lata od Pinio

001 JPGHistoria tego mebla sięga XVII wieku. Powstało we Francji, z połączenia stołu i komody. Pulpit miał stanowić powierzchnię roboczą, zaś szuflady i półki służyły do przechowywania materiałów piśmienniczych. Biurko. Dziś ma różne formy i kształty, ale wciąż służy do tego samego: do pracy i nauki. W biurze i w domu. Sprawdzało się w czasach, gdy pisano gęsim piórem, potem stalówką maczaną w atramencie i wreszcie długopisem. Także dziś, gdy do pisania głównie wykorzystujemy komputer, biurko jest niezbędne w pracy, i w wielu domach. Szczególnie tych, w których są uczące się dzieci.

Biurka przybierają dziś najróżniejsze formy: od tradycyjnych, masywnych brył pełnych praktycznych zakamarków, po lekkie, transparentne konstrukcje służące głównie jako pulpit pod laptop. Wybór rozwiązań jest ogromny, a projektanci wciąż wymyślają nowe – zachwycające wyglądem i zaskakujące nowymi pomysłami. Biurka powstają z drewna, płyt meblowych, z plastiku, ze szkła i stali. Bez względu na to, jaki styl preferujemy, znajdziemy biurka pasujące do wnętrz w stylu nowoczesnym, skandynawskim, shabby chic, i wielu innych.

barcelona aranz 01 JPG

Osobną kategorię stanowią biurka dla uczących się dzieci i młodzieży. Biurko to mebel, który pojawia się w pokoju dziecka najczęściej wtedy, gdy idzie ono do szkoły. Jest symbolem wchodzenia w nowy etap w życiu, w nowe obowiązki. To także symbol pożegnania beztroskiego przedszkolaka i powitania w domu ucznia. Biurko dla dziecka powinno być starannie dobrane pod kątem ergonomii i bezpieczeństwa użytkowania, powinno mieć też miejsce do przechowywania – tego miejsca w pokoju dziecka nigdy nie jest za wiele.

Zgodnie z tymi zasadami zostały zaprojektowane biurka marki Pinio. Ten zgrabny, lekki, ale solidny mebel proponowany w trzech wersjach kolorystycznych (biały, perłowy i przecierany, zwany „nostalgią”) pasuje do każdej kolekcji marki, co pozwala na urządzenie harmonijnej estetycznie przestrzeni. Biurko wykonane jest z drewna sosnowego, pokrytego ekologicznymi farbami, ma szafkę z półką, można też dokupić do niego dodatkową półkę pod klawiaturę. Ten uniwersalny mebel pasuje do pokoju chłopca, i do pokoju dziewczynki. Kolejne dwie propozycję to biurko z kolekcji Filo i Tolo. Obydwa przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym lub przedszkolnym. Wykonane z litego drewna różnią się tylko możliwym kontenerem na przybory szkolne.

Początek roku szkolnego już za pięć tygodni. Planując zakup pierwszego biurka dla pociechy warto zainteresować się pięknym, praktycznym i atrakcyjnym cenowo biurkiem marki Pinio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj