„Tyszkiewicz” rozpoczyna współpracę z Marbetem

mokate3Marbet to kolejna firma, która po Mokate oraz Polsporcie, rozpoczęła współpracę z Bielską Wyższą Szkołą im. J. Tyszkiewicza. Przed studentami wydziału Architektury Wnętrz otwierają się zupełnie nowe możliwości praktycznego wykorzystania zdobywanych umiejętności.

Uczelnia od dawna prowadzi działania mające na celu upraktycznienie studiów. Tym razem nawiązana została współpraca, z firmą, która produkuje m.in. meble dla koncernu IKEA, co stanowi zupełnie nowe pole dla doświadczeń studentów wydziału Architektury Wnętrz. Sprawa to tym bardziej atrakcyjna, że w programie studiów mają oni ujęte również projektowanie mebli.

– Świeże spojrzenie na design jest dla nas ważne, dlatego bardzo chętnie podjęliśmy współpracę z Bielską Wyższą Szkołą im. J. Tyszkiewicza – mówi Włodzimierz Mysłowski – Przewodniczący Rady Nadzorczej

MARBET.

Jak podkreśla JM Rektor Jerzy Chrystowski: Wysoko sobie cenię życzliwość i możliwości, jakie otwiera współpraca z Marbetem. Po kolejnych bardzo dobrych doświadczeniach z Polsportem czy Mokate studenci Architektury Wnętrz będą mogli doskonalić swe praktyczne umiejętności oraz rozwijać zdolności w szczególnie interesującym obszarze.

Warto stawiać na edukację 

– Edukacja jest, była i będzie ważna. Tym cenniejsza, gdy towarzyszy jest możliwość weryfikacji zdobytej wiedzy i umiejętności w relacjach z rynkiem pracy, a zatem i oczekiwaniami pracodawców. Mokate od dawna towarzyszy i wspiera ciekawe inicjatywy, a współpraca z bielską uczelnią do takich należy. Jesteśmy przekonani, że w naszym kraju mogą i powstają ciekawe projekty, interesujące kreacje i koncepcje designerskie. Że wśród ich twórców nie zabraknie absolwentów „Tyszkiewicza” – podkreśla Sylwia Mokrysz z zarządu MOKATE SA.

Firma Polsport S.A. jest partnerem bielskiego „Tyszkiewicza” w projekcie unijnym „Kształcimy Praktyków”.

Przekłada się to m.in. na możliwość korzystania studentów z pracowni oraz wyposażenia, jakim dysponuje.

Do tej pory studenci Architektury Wnętrz w ramach współpracy Uczelni z firmą Mokate S.A. mieli również możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami projektowymi w prestiżowym konkursie na projekt zestawu do kawy i herbaty.

Przypomnijmy, że Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza znalazła się również w gronie laureatów konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepsze programy studiów, oparte na Krajowych Ramach Kwalifikacji i dostosowujące studia do wymagań rynku pracy. W konkursie nagrodzono 62 kierunki studiów, prowadzone przez 37 uczelni z 17 polskich miast. Bielski Tyszkiewicz znalazł się w ścisłej czołówce – na 5 miejscu wśród wszystkich uczelni – tuż za AGH czy Uniwersytetem Warszawskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj