Gwiazdy na filmowym horyzoncie

Diamanda GalásW połowie wakacji, już od ośmiu lat, Wrocław zamienia się w prawdziwą mekkę kinomanów. 18 lipca rozpoczął się 13. edycja T-Mobile Nowe Horyzonty, największego wydarzenia filmowego w Polsce. Jego najważniejszych gości wozić będą samochody Mercedes-Benz, m.in. Nowa Klasa E.

Wrocław. Każdego roku w festiwalu uczestniczy ponad 100 tys. widzów. W tym roku goście, nie bez problemów, będą decydować co zobaczyć spośród 352 filmów: blisko 200 filmów pełnometrażowych oraz 150 krótkometrażowych. Aż 143 filmy będą miały swoje polskie premiery.

-„Na festiwalu wychowało się całe pokolenie widzów, którzy szukają w kinie nie tylko rozrywki, ale chcą czegoś więcej dowiedzieć się o świecie, przeżyć coś mocniejszego, mieć jakieś emocje” – tak uczestników imprezy charakteryzuje założyciel i dyrektor festiwalu Roman Gutek.

Podczas 10 dni festiwalowych organizatorzy zaplanowali oprócz seansów w kinach, bezpłatne pokazy plenerowe na wrocławskim Rynku oraz wydarzenia towarzyszące, takie jak warsztaty i pokazy artystyczne. A na deser cały program muzyczny. Muzyczną gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie Michael „Mike” Allan Patton – amerykański muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista, a także producent muzyczny i aktor. Znany przede wszystkim z wieloletnich występów w rockowej grupie muzycznej Faith No More, do Wrocławia przyjeżdża ze swoim nowym zespołem Tomahawk.

Festiwal filmowy to „święto kina”, ale także ogromne przedsięwzięcie organizacyjne. Flotę samochodów Mercedes-Benz do obsługi organizacyjnej i transportu gości zapewnia Dolnośląski Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz Mirosław Wróbel, który wraz z Mercedes-Benz Polska od kilku lat wspiera wydarzenie.

Nowa Klasa E przeznaczona dla najważniejszych gości festiwalu korzysta z rozwiązań, które znajdą zastosowanie w kolejnej generacji Klasy S. To model, który wyznacza standardy w dziedzinie bezpieczeństwa, designu i efektywności. Nowy horyzont motoryzacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj