Triathlon wśród gwiazd – LOTTO POZnan* Triathlon

2013-07-19_Kampania 3x lepsi_LOTTO POZnan Triarthlon1Wśród uczestników LOTTO POZnan* Triathlon nie zabraknie profesjonalnych sportowców, takich jak Agnieszka Jerzyk – Mistrzyni Świata i Europy w triathlonie, Tomasz Gągola – dwukrotny zwycięzca Triathlonu Sieraków czy Filip Przymusiński – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Triathlonie. Wystartują oni w towarzystwie polityków oraz celebrytów. Nazwiska wszystkich uczestników wkomponowane w logotyp imprezy można odnaleźć na rozwieszonych w Poznaniu billboardach i citylightach.

W poznańskim triathlonie udział zapowiedział prezydent Poznania Ryszard Grobelny, którego przygotowania można śledzić, biorąc udział w treningach dla zawodników organizowanych np. nad poznańskim Jeziorem Rusałka. Nie jest on jedynym przedstawicielem miasta startującym w zawodach, bowiem udział swój zapowiedziało również kilku urzędników z miejskiego magistratu.

W LOTTO POZnan* Triathlon startuje mocna reprezentacja aktorska: Piotr Adamczyk i Tomasz Karolak. 4 sierpnia – na linii startu zobaczymy także wokalistów polskiej sceny muzycznej. Jacek Mejer (MEZO) będący zarówno ambasadorem Drużyny Szpiku, jak i całej imprezy, po ukończeniu rywalizacji wystąpi dodatkowo z koncertem. Popularny wokalista jest od lat amatorsko zaangażowany w sport, a ostatnio próbuje swoich sił w triathlonie. Także finalista tegorocznej edycji programu muzycznego X-Factor – Grzegorz Hyży – weźmie udział w zawodach. Muzyk od lat pasjonuje się muzyką i brazylijską sztuką walki – capoeirą, którą trenował dziesięć lat, uzyskując stopień instruktorski. Osiągnięte dzięki temu wytrzymałość i kondycja z pewnością przydadzą się w trakcie triathlonowej rywalizacji.

Nie tylko celebryci i politycy przygotowują się do startu nad Jeziorem Maltańskim. Poznańscy zawodnicy zaczęli swoje przygotowania już w maju, od cyklu treningów realizowanych przy współpracy ze współorganizatorem imprezy, firmą Endusport. Sportowcy mają również możliwość odbycia w każdy piątek bezpłatnych treningów pod okiem specjalistów. Wszystkich kibiców, oraz fanów startujących aktorów i muzyków zapraszamy 4 sierpnia nad poznańską Maltę. Zawodników będzie można dopingować z trybun oraz wzdłuż trasy biegowej i rowerowej.

O LOTTO POZnan* Triathlon:

LOTTO POZnan* Triathlon jest jedną z najważniejszych w tym roku imprez sportowych w Poznaniu, odbędzie się w dniu 4 sierpnia 2013 nad Jeziorem Maltańskim. W zawodach weźmie udział 1600 osób – 850 startujących na dystansie głównym i 750 na dystansie krótkim. Organizatorami imprezy jest Miasto Poznań i firma Endu Sport. Partnerem tytularnym jest LOTTO, sponsorem strategicznym Grupa Bemo. Patronat honorowy objął Polski Komitet Olimpijski. Ambasadorami imprezy są: Julia Michalska – medalistka londyńskich igrzysk olimpijskich w wioślarstwie, aktorka Katarzyna Bujakiewicz, Marcin Urbaś – halowy mistrz Europy w lekkiej atletyce, piosenkarz MEZO oraz Paweł Skiba – nowy wokalista zespołu Pectus. Miasto Poznań wraz z Endu Sport liczą również na uzyskanie licencji IRONMAN® przyznawanej przez organizację World Triathlon Corporation. Organizatorzy zaplanowali również liczne atrakcje dla kibiców, m.in. konferencje ze znanymi sportowcami, konkursy, Mini POZnan* Triathlon dla dzieci, lotnicze pokazy akrobatyczne grupy Żelazny, a także koncert gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Related Images:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj