ŚWIĘTO ODRODZENIA – DRUGIE URODZINY KINA KC

copyright Apple Film ProductionNa ekranie: najciekawsze debiuty filmowe, m.in. „Małżowina”, „Sugar man” i „Zaślepiona”

Zapraszamy 22 lipca!

„Małżowina” to mocny debiut Wojciecha Smarzowskiego, którego dzisiaj nikomu nie trzeba przedstawiać. Gdy w 1998 roku zrealizował film „Małżowina”, chyba nikt nie spodziewał się, że ten młodziutki reżyser już dekadę później zostanie okrzyknięty jednym z największych wizjonerów polskiego kina. Rzecz o samotności. Atmosfera wyobcowania, jałowości egzystencji i atrofii uczuć. Film/spektakl z pogranicza fabuły i eksperymentu jest adresowany przede wszystkim do młodego widza. W obsadzie zwracają uwagę nazwiska ludzi, którzy – wedle słów bohatera – „robią w kulturze”, szeroko pojętej: Marcin Świetlicki, Maciej Maleńczuk, Muniek Staszczyk.

„Zaślepiona” i „Sugar man” to wspaniałe i zaskakujące debiuty z polską premierą w tym roku. Pierwszy, „Sugar man”, to zdobywca Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny, laureat Nagrody Publiczności na festiwalach w Sundance, Nowym Jorku, Los Angeles, Melbourne. Uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Ten trzymający w napięciu film przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym… nikt nie słyszał. ”Sugar man” to opowieść o jego niezwykłych losach, a także o nadziei, inspiracji i potędze muzyki.

„Sugar Man” wpisuje się w trendy współczesnego kina, skutecznie zacierającego granice między dokumentalną prawdą a fabularną fikcją. Jeśli zgodzimy się na taką konwencję, przyznamy wówczas, że opowieść ogląda się znakomicie – Jacek Marczyński, Rzeczpospolita

„Zaślepiona” to zagraniczny debiut polskiej reżyserki Katarzyny Klimkiewicz. Film zdobył główną nagrodę tegorocznego 32. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” 2013. Jest to polityczny thriller, zbudowany na kanwie romansu między inżynier pracującą przy budowie bezzałogowych samolotów dla wojska a Algierczykiem podejrzewanym o kontakty z terrorystami.

To nieustanna gra spojrzeń, gestów, precyzyjnie używanych słów. Świetnie napisane dialogi z jednej strony sugerują wysublimowany flirt, z drugiej – perwersyjną grę – Michał Walkiewicz, Filmweb

 

BILETY: 7zł, KINO KC (ul. Nowy Świat 6/12, dawny budynek Komitetu Centralnego)

 

PROGRAM WYDARZENIA:

15:15 Zaślepiona reż. Katarzyna Klimkiewicz, 88 min

16:45 Kanał reż. Andrzej Wajda, 95 min

18:25 Zakazane piosenki reż. Leonard Buczkowski, 97 min /wstęp wolny/

20:15 Małżowina reż. Wojciech Smarzowski, 64 min

21:25 Sugar man reż. Malik Bendjelloul, 85 min

 

Zapraszamy do przytulnego kina studyjnego, w którym widz i dobry repertuar to wciąż największe wartości.

copyright: Apple Film Production

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj