Opel przekazuje Telewizji Polsat dwa samochody elektryczne Ampera

17 lipca 2013 pod siedzibą Telewizji Polsat nastąpiło przekazanie dwóch Opli Ampera. Telewizja Polsat w trakcie 10-miesięcznego testu długodystansowego będzie mogła sprawdzić możliwości tych innowacyjnych i nowoczesnych samochodów.

Opel zamierza wciąż promować nowy segment na polskim rynku motoryzacyjnym i tym samym zamierza wcielić się w rolę trendsettera w zakresie nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych. Telewizja Polsat jest firmą otwartą na nowoczesne technologie i dlatego model Ampera idealnie wpisuje się w jej filozofię. W ciągu 10 miesięcznej współpracy Opla i Telewizji Polsat, reporterzy Polsat News będą mogli przygotowywać swoje relacje z różnych miejsc naszego kraju, również dzięki elektrycznym Oplom Ampera.

Ople Ampera – samochody elektryczne o zwiększonym zasięgu – przekazane na potrzeby Telewizji Polsat, jako wozy reporterskie Polsat News będą mogły dotrzeć w różne rejony Polski, gdzie dzieje się coś istotnego dla kraju i społeczeństwa, a tym samym sprawdzić się zarówno w pracy, jak i w codziennym użytkowaniu.

Amperę prowadzi się tak jak każdy inny samochód, ale jako samochód elektryczny posiada ona całą gamę inteligentnych funkcji, które wspomagają kierowcę w łatwym i efektywnym obsługiwaniu pojazdu. Opel Ampera o rozszerzonym zasięgu nie wymaga zmian w nawykach kierującego, oferuje natomiast nieograniczoną mobilność nawet w przypadku spontanicznego wypadu. Koła Ampery napędzane są elektrycznie przez cały czas jazdy. Wyjątkowa bateria litowo-jonowa o mocy 16 kWh napędza zaawansowaną, elektryczną jednostkę napędową o mocy 111 kW/150 KM dostarczając pomiędzy 40 a 80 km czystej, elektrycznej jazdy przy zerowej emisji zanieczyszczeń. Osiągi te zapewnione są przy naładowanej baterii i zależne od warunków na drodze.

W uroczystości przekazania samochodów udział wziął przedstawiciel General Motors Poland – Wojciech Mieczkowski, Dyrektor Generalny Opla w Polsce.

Telewizja Polsat reprezentowana była przez Jerzego Sikorę, Szefa Sekretariatu Programowego Pionu Informacji i Publicystyki, Sekretarza Redakcji Polsat News, oraz Adama Nowe, Dyrektora Biura Zarządu i Kontroli Spółki.

„Samochody elektryczne to jedno z najlepszych długoterminowych rozwiązań ekologicznych, będące w stanie zaspokoić potrzeby energetyczne społeczeństwa. Zamiar wprowadzenia przez Polsat Opla Ampery w swoją bieżącą działalność biznesową jest najlepszym dowodem na to, że nasz elektryczny samochód o rozszerzonym zasięgu nadaje się idealnie do codziennego użytkowania. Jesteśmy dumni z zaufania jakim obdarzyła nas Telewizja Polsat, wybierając Opla Ampera na testowy wóz reporterski”, powiedział Wojciech Mieczkowski.

„Wykorzystamy te samochody, aby dotrzeć wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego i by móc na bieżąco informować o tym naszych widzów. Dodatkowo Ople Ampera pozwolą nam promować nowoczesne rozwiązania, które są wpisane w filozofię naszej działalności.” Powiedział Jerzy Sikora odbierając kluczyki.

O codziennych zmaganiach Opli Ampera w 10 miesięcznym teście specjalnym będziemy na bieżąco informować na łamach Opel Polska na Facebooku.

O firmie General Motors Poland

Firma General Motors Poland została zarejestrowana 31 maja 1991 roku i od samego początku rozwijała się bardzo szybko: w 1992 roku posiadała już 25 punktów dealerskich i 14 Autoryzowanych Stacji Obsługi. Obecnie sieć sprzedaży Opla w Polsce liczy 67 głównych stacji dealerskich oraz 28 punktów satelitarnych. Sprzedaż Opla Ampery w Polsce rozpoczęła się w 2011.

O firmie Telewizja Polsat

Telewizja Polsat – to pierwszy polski nadawca komercyjny oferujący 20 popularnych kanałów telewizyjnych. W portfolio 20 (w tym 4 HD) kanałów Telewizji Polsat znajdują się: Polsat, Polsat HD, Polsat 2, Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport News, Polsat News, Polsat Biznes, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Film, Polsat Film HD, CI Polsat, Polsat Jim Jam, Polsat Food, Polsat Viasat Explorer, Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat History. Telewizja Polsat jest częścią Grupy Cyfrowego Polsatu – największej grupy medialnej w Polsce, którą tworzą również spółki: Cyfrowy Polsat – największa w Polsce i czwarta co do wielkości w Europie platforma satelitarna oraz Redefine – twórca serwisu ipla, lidera na rynku wideo online z ponad 3 milionami użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj