Pięć widowisk na piątą edycję Sieradz Open Hair Festival

Maja Bohosiewicz i Ada Fijał_stylizacja MILEK DESIGN_SIERADZ OPEN HAIR FESTIVAL 2013_fot.WojtekRudzkiPokazy stylistów, spektakl, koncerty, show iluzjonisty i fryzjerski rekord od 19 do 21 lipca

Sieradz Open Hair Festival to jedyne święto stylistów, łączące profesjonalistów i pasjonatów fryzjerstwa. W tym roku po raz piąty w rodzinnym mieście Antoine’a Cierplikowskiego, najsłynniejszego w historii fryzjera, odbędą się pokazy stylistów, wystawy, konkursy i zabawy, wciągające publiczność do udziału w jednym z najbardziej nietypowych wydarzeń miejskich w Polsce. Przez trzy dni, od 19 do 21 lipca, w Sieradzu odbędą się akcje, pokazy, spektakle i koncerty. Polecamy pięć wybranych atrakcji obchodzącego piąte urodziny festiwalu.

Po pierwsze: PODRÓŻUJ W CZASIE

Pokaz „Magia fryzjerstwa” z udziałem Ady Fijał i Mai Bohosiewicz. Dwie aktorki przeniosą się do roku 2050 podczas widowiska inspirowanego estetyką science-fiction. Dzięki stylistom z Milek Design wybiegniemy w przyszłość i zobaczymy, jakie fryzury będą modne w połowie XXI wieku. Podobnie jak przed stu laty Antoine Cierplikowski, stworzą oni futurystyczne fryzury. Aktorki zaprezentują geometryczne formy, ostre i wyraziste linie, ale także barokowe, śmiałe konstrukcje z włosów. Wszystko to przy muzyce i projekcjach multimedialnych, w towarzystwie stylistów oraz tancerzy.

MAGIA FRYZJERSTWA – POKAZ FRYZUR, 21 lipca (niedziela), godz. 21.00 – Plac Wojewódzki

Pokaz „Hair Fashion – Antoine 2013” – kolekcja kostiumów i awangardowych sukien. Okazja, by podziwiać stroje wykonane z koronek, kryształów, metalu, a nawet sztucznych włosów. Pierwsza część widowiska nawiązywać będzie do stylistyki lat 20., 30. i 40. ubiegłego wieku, czyli czasów największych sukcesów Antoine’a. Druga to spojrzenie w przyszłość.

HAIR FASHION – ANTOINE 2013, 20 lipca (sobota), godz. 21.30 – Plac Wojewódzki

Po drugie: ZOBACZ PARYSKIE WCIELENIE EWY KASPRZYK

Pokaz mistrzów fryzjerstwa „Antoine. Czarodziej świata” – przygotowany przez Club Antoine Polska. Grupa profesjonalnych stylistów współtworzona przez Janusza Szymańskiego, który poznawał kunszt pod okiem samego Antoine’a, pielęgnuje najlepsze fryzjerskie tradycje. Z okazji 5. edycji festiwalu na scenie przywrócą Paryż sprzed stu lat – miasto, do którego nieznany Cierplikowski przyjechał w 1901 roku. Tam przy Rue Cambon 5 otworzył pierwszy nowoczesny salon, który stał się początkiem jego fryzjerskiego imperium. W widowisku udział weźmie Ewa Kasprzyk, zabrzmi muzyka Edith Piaf – jednej z wielu gwiazd, które czesał mistrz z Sieradza.

ANTOINE CZARODZIEJ ŚWIATA, 21 lipca (niedziela), godz. 20.00 – Plac Wojewódzki

Po trzecie: PODDAJ SIĘ MISTRZOWSKIEJ ILUZJI

Magiczne widowisko Macieja Pola. Najsłynniejszy polski iluzjonista zaprezentuje spektakularne tricki. Wśród nich: przenikanie, czyli przechodzenie przez ludzkie ciało oraz zaliczane do klasyków sztuki iluzji przecinanie asystentki na pół. Iluzjonista, pochodzący z fryzjerskiej rodziny, przygotował również specjalny numer nawiązujący do tematu przewodniego imprezy.

MAGICZNE WIDOWISKO – MACIEJ POL, 20 lipca (sobota), godz. 22.00 – Plac Wojewódzki

Po czwarte: POMÓŻ POBIĆ FRYZJERSKI REKORD

Rekord świata w liczbie osób poddawanych jednoczesnej stylizacji fryzur. To jedna z najpopularniejszych części festiwalu, co roku przyciąga kilkaset osób. W otwartej dla każdego konkurencji liczy się wyobraźnia, odwaga i pomysł. Udział biorą pary: stylista i osoba poddawana stylizacji. Nie ma ograniczeń wieku, płci, wykształcenia ani poziomu umiejętności fryzjerskich. Pierwszy rekord został ustanowiony w Sieradzu w 2009 roku, gdy do zabawy włączyło się 340 uczestników. Co roku wynik jest poprawiany, aktualnie wynosi 600 osób. Przyjdź i pomóż go pobić!

BICIE REKORDU W JEDNOCZESNEJ STYLIZACJI FRYZUR, 21 lipca (niedziela), godz. 15.00 – Rynek

Po piąte: POSŁUCHAJ KONCERTÓW GWIAZD

Muzycznymi gwiazdami piątej edycji festiwalu będą Kate Ryan oraz Perfect. Belgijska królowa dance wystąpi z godzinnym show. W repertuarze ma energetyczne taneczne utwory i nastrojowe ballady. Wydała siedem albumów i właśnie pracuje nad kolejnym. Perfect zagra na finał festiwalu, przypominając długą listę świetnych kompozycji i niezwykła historię zespołu. Dziś mało kto pamięta, że w latach 70. Z grupą śpiewała Basia Trzetrzelewska. W 1983 roku Zbigniew Hołdys ogłosił decyzję o rozwiązaniu zespołu. Perfect, już bez Hołdysa, reaktywował się 10 lat później. Od tej pory zapełnia sale koncertowe, zdobywa platynowe płyty. Wydał siedem albumów studyjnych. Ostatni – „XXX” w 2010 roku.

KONCERT KATE RYAN, 20 lipca (sobota), godz. 23.00 – Plac Wojewódzki

KONCERT ZESPOŁU PERFECT, 21 lipca (niedziela), godz. 22.00 – Plac Wojewódzki

Sieradz Open Hair Festival odbywa się od 2009 r. w rodzinnym mieście Antoine’a Cierplikowskiego. Pierwszy festiwal upamiętniał stulecie narodzin słynnej „chłopczycy”, gdy Cierplikowski ściął włosy na krótko popularnej francuskiej aktorce, rozpoczynając swą międzynarodową karierę. Jego awangardowe stylizacje pokochał Paryż i Hollywood. Cierplikowski, nazywany królem fryzjerów i fryzjerem królów, strzygł najsłynniejsze gwiazdy XX-wiecznego kina i teatru, w tym Dietrich, Negri, Baker i Bardot. Czesał i stylizował także koronowane głowy. Po zakończeniu profesjonalnej kariery wrócił do Sieradza, gdzie zmarł. Sieradz Open Hair Festival inspirowany jego twórczością co roku prezentuje współczesne trendy w stylizacji fryzur. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Sieradz. Patroni medialni wydarzenia: TVP Łódź, Radio Łódź, Modnewlosy.pl, Exklusiv, Kobieta.pl, Świat fryzjerstwa, Fryzjerzy.com. Strona wydarzenia www.openhair.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj