Odloty hesji 2 w Focus Mall Rybnik

Odloty hesji 2 w Focus Mall RybnikFocus Mall Rybnik zaprasza w dniach od 1 do 30 lipca 2013 roku na wystawę fotografii lotniczej „Odloty hesji 2”. Autorem zdjęć jest Sławek hesja Krajniewski, którego pasją jest fotografia i lotnictwo. Ekspozycja składa się z 50 iście „odlotowych” zdjęć samolotów.

Wszystkie powstały w bazach Polskich Sił Powietrznych oraz na pokazach lotniczych w Europie i w USA w latach 2010 – 2012. To już druga edycja wystawy zdjęć z bogatego portfolio autora prezentowana w rybnickim Focus Mall.

– Wystawa pokazywana w lipcu ubiegłego roku w naszej galerii cieszyła się tak wielkim powodzeniem, że razem z autorem postanowiliśmy zorganizować następną. Ekspozycja jest atrakcyjna nie tylko ze względu na niezwykłą tematykę i mistrzostwo wykonania, ma także duże walory warsztatowe. Każde zdjęcie opatrzone jest bowiem informacjami o okolicznościach, w jakich zostało zrobione oraz ustawieniach aparatu. Serdecznie zapraszam miłośników fotografii i lotnictwa do naszej galerii – mówi Sonia Kostecka, dyrektor galerii Focus Mall Rybnik.

Fotografie hesji to nie tylko dokumentalno-techniczna archiwizacja lotnictwa. Autor opowiada ciekawe historie, oddaje niepowtarzalny klimat, pokazuje to, co w lotnictwie najważniejsze – jego dynamikę i piękno. W ramach wystawy można zobaczyć zdjęcia m.in. potężnych, wojskowych samolotów odrzutowych i śmigłowców, akrobacji w wykonaniu najlepszych europejskich zespołów, czy też samolotów historycznych.

Sławek hesja Krajniewski urodził się w 1969 roku i już od najmłodszych lat interesował się fotografią. Jego trwająca do dziś fascynacja lotnictwem rozpoczęła się po przeczytaniu książki „Dywizjon 303”. Ukończył Wojskową Akademię Techniczną na kierunku lotniczym, obecnie pracuje w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych w Warszawie, prowadzi także warsztaty fotograficzne w ramach Akademii Nikona. Jest pomysłodawcą i prezesem Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action – zrzeszenia osób, zawiązanego dla szerokiego rozwoju fotografii lotniczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj