Słuchaj, gdzie chcesz i jak chcesz

Nowe zestawy słuchawkowe Creative Sound Blaster EVO z funkcją zaawansowanego przetwarzania dźwięku

Po premierach kilku zestawów głośnikowych, które w ciągu ostatnich miesięcy zaprezentowała marka Creative, przyszedł wreszcie czas na nowe zestawy słuchawkowe tego znanego producenta. Seria słuchawek Sound Blaster EVO, która już za kilka tygodni zagości na półkach sklepowych, to nie tylko gwarancja komfortu i wyróżniającego się stylu, ale przede wszystkim najwyższa jakość dźwięku, który użytkownik dostosowywać może swobodnie do swoich potrzeb.

Słuchawki Sound Blaster EVO przygotowane zostały w dwóch wersjach – przewodowej i bezprzewodowej. Obydwa modele wyposażone zostały w 40-milimetrowe przetworniki Sound Blaster EVO’s Full Spectrum, odtwarzające pasmo dźwięku w pełnym jego słyszalnym zakresie, co zapewnia wyraźne odwzorowanie wszystkich detali nagrania. Aby umożliwić użytkownikom personalizację ustawień odtwarzanego dźwięku, Creative przygotował specjalną, bezpłatną aplikację Sound Blaster EVO Control Panel, która uruchomiona zostaje w momencie podłączenia słuchawek do komputera PC lub Mac. Funkcje zaawansowanego przetwarzania dźwięku dostępne w dedykowanym oprogramowaniu, pozwalają na zdefiniowanie, a następnie zapisanie własnych ustawień, zależnych od rodzaju źródła dźwięku – od dynamicznej muzyki, przez dialogi filmowe aż do odgłosów walki w ulubionej grze.

Przewodowy zestaw Sound Blaster EVO USB podłączyć można zarówno do komputera, jak i smartfona, tabletu czy innego odtwarzacza multimedialnego. Pełną wszechstronność zapewnia wyposażenie zestawu w dwa rodzaje kabli umożliwiających podłączenie go do źródła dźwięku – kabla microUSB-to-USB o długości 1,8 metra oraz tradycyjnego kabla analogowego z wtykiem czterobiegunowym o długości 1,2 metra.

Zestaw Sound Blaster EVO Wireless korzysta z technologii bezprzewodowych, dzięki czemu jest jeszcze bardziej wygodny i mobilny. Wersja bezprzewodowa wzbogacona została o standard komunikacji NFC, który Creative po raz pierwszy zaprezentował przy swoich najnowszych głośnikach z serii Airwave. System parowania NFC pozwala na wyjątkowo szybkie łączenie słuchawek z nadajnikami za pomocą zetknięcia obu urządzeń. Nadajniki, które niewyposażone zostały w technologię NFC, z łatwością połączyć można z słuchawkami Sound Blaster EVO Wireless za pomocą łączności Bluetooth. Zestaw wzbogacony został o kodeki aptX, SBC i AAC, dzięki czemu dźwięk przesyłany jest bez opóźnień i zakłóceń.

Obydwa modele słuchawek Sound Blaster EVO idealnie nadają się również do komunikacji – czy to rozmów telefonicznych i wideokonferencji, czy też do porozumiewania się podczas rozgrywek sieciowych. Zestawy wyposażone zostały w dwukanałowy mikrofon niwelujący zakłócenia, w tym również odgłosy otoczenia, dzięki czemu użytkownik słyszany jest głośno i wyraźnie, nawet jeśli rozmawia w zatłoczonej i hałaśliwej przestrzeni.

Zestawy Sound Blaster EVO zwracają na siebie uwagę również ze względu na nowoczesną i elegancką budowę. Czerwono-czarna kolorystyka oraz zestawienie matowych i połyskujących akcentów odpowiadają za wyjątkowo wyrafinowany design słuchawek. Sound Blaster EVO to zestawy wokółuszne zapewniające zakrycie całego ucha, co gwarantuje pasywną redukcję dźwięków otoczenia. Konstrukcja słuchawek zaprojektowana została z myślą o zwiększeniu wygody i bezpieczeństwa w transporcie urządzenia – zestawy składają się, zmniejszając przy tym swoją wielkość do 70%.

Technologie i rozwiązania zastosowane w zestawach słuchawkowych Creative Sound Blaster Evo:

  • 40-milimetrowe przetworniki Sound Blaster EVO’s Full Spectrum zapewniające niezwykle wyrazisty i bogaty w detale dźwięk.
  • Oprogramowanie Sound Blaster EVO Control Panel oferujące funkcje zaawansowanego przetwarzania dźwięku za pomocą komputera PC lub Mac.
  • Dwukanałowy mikrofon tłumiący odgłosy otoczenia podczas rozmów, gwarantujący tym samym czysty dźwięk nawet w głośnych miejscach.
  • Poręczna konstrukcja umożliwiająca składanie i bezpieczne przewożenie słuchawek.
  • Funkcja łączności NFC w zestawie Sound Blaster EVO Wireless umożliwiająca najszybsze i najwygodniejsze parowanie słuchawek z urządzeniem nadawczym za pomocą jednego dotknięcia.
  • Funkcja łączności Bluetooth w zestawie Sound Blaster EVO Wireless, wspierana przed kodeki aptX, AAC i SBC, pozwalająca na bezprzewodowe przesyłanie dźwięku w wysokiej jakości, bez opóźnień.
  • Wbudowany akumulator w zestawie Sound Blaster EVO Wireless zapewniający do 8 godzin nieprzerwanego odtwarzania dźwięku.

Cena i dostępność

Zestawy Creative Sound Blaster EVO USB i Creative Sound Blaster EVO Wireless dostępne będą w sprzedaży w drugiej połowie lipca 2013 roku. Cena zestawu Sound Blaster EVO USB wyniesie 499 PLN, zaś cena zestawu Sound Blaster Evo Wireless – 699 PLN.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj