Moskitiery- praktyczny i estetyczny sposób ochrony przed insektami w domu.

MultiBudWreszcie nadeszła upragniona pora roku, a wraz z nią słoneczne dni i ciepłe noce. Jednak uciążliwe komary i meszki sprawiają, że trudno korzystać z uroków lata przy otwartym oknie. Zarówno praktycznym, jak i gustownym rozwiązaniem są moskitiery.

Wakacje to czas, kiedy w domach i mieszkaniach coraz chętniej otwiera się okna, by wpuścić trochę przyjemnego, letniego powietrza. Jednak sezon letni to także wzmożona aktywność owadów takich jak komary, muchy czy osy. Część z nich bywa nieszkodliwa, mimo to uprzykrza korzystanie z uroków lata. Co zrobić, gdy w ciepłą noc sen zakłócają nam nieproszeni goście?

Zamknięcie okna to nie jedyne rozwiązanie. Nie musimy rezygnować także z otwierania drzwi balkonowych, gdy jest gorąco. W kuchni czy w dziecięcym pokoju możemy cieszyć się piękną pogodą bez obawy przed natrętnymi owadami. Skuteczną ochronę przed insektami zapewnią nam moskitiery.

Coraz większą popularnością cieszą się siatki przeciw owadom z włókna szklanego montowane na ramkach, tzw. moskitiery ramkowe. Takie rozwiązanie jest zarówno praktyczne, ze względu na łatwy demontaż, jak i estetyczne.

„Polecam klientom moskitiery ramkowe szczególnie z uwagi na materiał. Ramki wykonane są z lekkiego aluminium i pcw, co umożliwia bardzo szybki i prosty demontaż po sezonie letnim. Każda z nich produkowana jest według indywidualnego zamówienia i na wymiar , dzięki czemu idealnie dopasowuje się do wybranego elementu stolarki.”- mówi Marcin Psiuk, właściciel firmy MultiBud. „Moskitiery możemy z powodzeniem montować zarówno do okien rozwiernych, czy rozwierno-uchylnych”- dodaje.

Rozwiązanie to pozwala także na montaż moskitiery do drzwi balkonowych- taka siatka stanowi kompatybilny element, który bez problemu możemy otwierać i zamykać wedle potrzeb.

Dziś producenci moskitier zwracają także uwagę na wygląd i kolorystykę, tak by zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki temu ramy nowoczesnych moskitier dostępne są w pełnej gamie kolorów, od standardowych jak białe czy brązowe, po te drewnopodobne, np. „złoty dąb” czy „mahoń”.

„Paleta barw jest bardzo obszerna. Ramki pokryte są okleiną drewnopodobną, dzięki czemu kolory nie blakną, a moskitiera może służyć nam przez wiele sezonów”- mówi Marcin Psiuk z firmy MultiBud.

Warto także pamiętać, że dobrze zamontowana i wykonana z trwałego materiału moskitiera może być doskonałym zabezpieczeniem dla naszych pupili. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w mieszkaniach właścicieli kotów i psów- chroni zwierzę przed upadkiem, np. z okna lub balkonu.

Tak popularne w cieplejszych klimatach moskitiery z powodzeniem zdają egzamin również w Polsce. Warto zainwestować w takie rozwiązanie- uchroni nas i domowników przed uciążliwymi ukąszeniami owadów oraz doskonale ozdobi każde okno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj