Przychodzi Kowalski do kosmetyczki

kowalscy„Mydło wszystko umyje…” to nie tylko słowa popularnej piosenki dla dzieci, ale także mit, który przylgnął do polskich mężc
Gabinety kosmetyczne oraz salony SPA od lat coraz częściej są odwiedzane przez mężczyzn. Niektórzy powiedzą, że tak się dzieje w Europie i na świecie, ale nie u nas, no może co najwyżej w dużych miastach. Statystyki jednak zadają kłam temu stwierdzeniu, bo według nich już nawet 2 na 10 klientów instytutów urody to panowie. I wcale nie są to wyłącznie mężczyźni z pierwszych stron gazet, kadra zarządzająca czy „bananowa młodzież”. Wielu z panów dbających o swoją urodę to niemal statystyczni, przywołani w tytule „Kowalscy”. Może tylko różnią się od innych świadomością swojego ciała i zachodzących w nim zmian oraz większym poczuciem męskości. Dlaczego? O tym w dalszej części.zyzn. Mit, z którym oni sami skutecznie walczą i pokazują, że potrafią dbać o swoją urodę, choć zawsze pozostaną „brzydką płcią”.

Gruboskórny samiec?

Nauka mówi TAK, bo przecież mężczyźni mają około 20 procent grubszą skórę niż płeć piękna. Ale czy faktycznie nasz Kowalski boi się lustra, kosmetyków i depilacji? Niekoniecznie, bo wielu współczesnych panów jest za pan brat z kilkoma kremami oraz mówi po imieniu do zaprzyjaźnionej specjalistki w salonie kosmetycznym. Dlaczego tak się dzieje? Bo mężczyźni doskonale zdają sobie sprawę z wagi tego, jak wyglądają oraz jak bardzo może im to pomagać w codziennej pracy i kontaktach z innymi. Niejeden mężczyzna czytający te słowa oburzy się i stwierdzi, że to nie dla prawdziwego macho, faceta, który ma być do szpiku kości męski. Ale co świadczy o tej męskości? Wygląd i zachowanie poganiacza bydła z westernu czy może codzienne czyny i prawdziwie męska siła charakteru? Odpowiedź na to pytanie raczej nie powinna stwarzać problemów.

Wracając do gruboskórności, warto podkreślić, że skóra mężczyzn wymaga pielęgnacji, czasami może nawet większej niż u kobiet. W sposób szczególny dotyczy to skóry twarzy, bo przecież to ona jest bardzo mocno podrażniania w czasie golenia. Dokładne oczyszczenie oraz gruntowne nawilżenie to podstawa dbania o męską urodę. Oczywiście, kosmetyki dostępne w drogeriach są wskazane do codziennej pielęgnacji, jednak tylko skonsultowane ze specjalistką zabiegi wykonywane przy użyciu profesjonalnych kosmetyków pozwalają osiągnąć odczuwalne i trwałe efekty. To przede wszystkim zasługa o wiele większego niż w przypadku powszechnie dostępnych kosmetyków stężenia substancji czynnych, jakie charakteryzuje preparaty dostępne w salonach kosmetycznych. W połączeniu z fachową wiedzą i nowoczesną aparaturą tego rodzaju kosmetyki mogą przekonać najbardziej zagorzałych przeciwników „babskich” zabiegów.

Macho czy metro?

U wielu mężczyzn pokutuje przekonanie, że „prawdziwy facet” powinien pachnieć smarem, mieć kilkudniowy zarost i nosić sprane, „ulubione”, bo jedyne, jeansy. Tak samo, jak wśród kobiet można znaleźć szeroką rzeszę miłośniczek piwa, tak i mężczyźni coraz częściej otwarcie pokazują, że chcą i potrafią o siebie zadbać. Co więcej, dbanie o męską urodę nie zamyka się wyłącznie w zaciszu łazienki, gdzie na półce króluje pianka do golenia, mydło i woda kolońska.

Wielu mężczyzn postanawia pójść krok dalej i decyduje się na wizytę w salonach kosmetycznych. Często przyprowadza ich ciekawość i chęć zrobienia czegoś dla siebie. Jeszcze częściej przyprowadzają kobiety i to dosłownie za rękę – komentuje Aneta Stryszawska, właścicielka krakowskiego Instytutu Zdrowia i Urody Yasumi. – W naszym salonie proponujemy między innymi rytuał dla dwojga, który szczególnie często jest wybierany przez przyszłych nowożeńców. W czasie takiej sesji wykonywane są zabiegi odświeżające i oczyszczające skórę, także twarzy, a relaks zapewnia masaż gorącymi kamieniami. To także idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na kilkudniowy wypad do ośrodków SPA, ale chcą profesjonalnie zadbać o swój wygląd oraz przy okazji wypocząć i wyciszyć się.

Mówiąc o zdobyczach nowoczesnej kosmetologii, trzeba wyraźnie podkreślić, że nie są one zarezerwowane tylko dla kobiet i metroseksualnych mężczyzn. Każdy mężczyzna, który chce zadbać o swój wizerunek, by poczuć się lepiej we własnej skórze, powinien odwiedzić profesjonalny salon kosmetyczny. Okazji ku temu jest wiele, by wymienić chociażby zbliżający się sezon wakacyjny czy Dzień Ojca, kiedy to wizyta u kosmetyczki może stać się miłym i bardzo niecodziennym prezentem dla jednego z najważniejszych mężczyzn w naszym życiu.

1 KOMENTARZ

  1. Interesujący artykuł, a do tego napisany przy współpracy ze specjalistami z profesjonalnego salonu. Do tego nowego salonu przy Matecznego moja koleżanka zabrała swojego męża. Mówiła, że bardzo podobał mu się masaż gorącymi kamieniami 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj