Niełatwa przyjaźń ze sztuką – XXLStock Firma Przyjazna Sztuce! | Art & Business

xxlABWłaśnie zakończył się prestiżowy plebiscyt Art. & Business „Firma Przyjazna Sztuce”. Wśród organizacji uhonorowanych tym tytułem znalazła się polska platforma dla artystów i twórców XXLSTCOK.COM, która tytuł uzyskała w kategorii IT. Plebiscyt inicjowany przez miesięcznik Art & Business, skierowany był do firm, które doceniają wartość sztuki i aktywnie angażują się w działania wspierające i promujące artystów.

Ideą konkursu „Firma Przyjazna Sztuce” było wyróżnienie najbardziej owocnych przykładów współpracy świata biznesu i sztuki oraz wykazanie, że sztuka może być skutecznym narzędziem budowania zaufania społecznego, tak istotnego w przypadku instytucji finansowych i nowych inicjatyw. W plebiscycie wyróżnionych zostało szesnaście firm pochodzących zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego. Wyboru zwycięzców dokonywało jury pod przewodnictwem Bogusława Deptuły, redaktora naczelnego miesięcznika Art & Business oraz publiczność, która miała możliwość oddawania głosów na wybranych kandydatów na stronie internetowej organizatora.

Udział w plebiscycie mogą wziąć każda organizacja, która dostarczyła organizatorom poprawnie wypełnione zgłoszenie. Należało wykazać się działalnością na rzecz sztuki i poprzeć je dowodami w postaci materiałów multimedialnych publikowanych w galeriach na stronie internetowej poświęconej plebiscytowi. O zwycięstwie decydowała wartość merytoryczna działań prowadzonych przez firmę na rzecz sztuki. Najważniejszym zagadnieniem był więc opis działalności firmy na rzecz sztuki oraz odpowiedź na pytanie – czym dla firmy jest sztuka?

 

Platforma XXLSTOCK.COM, jako zwycięzca w kategorii IT jest z jednej strony narzędziem stworzonym z myślą zdygitalizowanych dziełach sztuki, a z drugiej organizacją działającą na rzecz współpracujących z nią osób fizycznych. Artyści i twórcy mogą tworzyć na XXLSTOCK.COM swoje zindywidualizowane wirtualne galerie (tzw. Showroom’y) oraz wykorzystać mechanizmy i możliwości promocji nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Działania które firma podejmuje na rzecz sztuki to organizacja koncertów, sesji zdjęciowych, wystaw, produkcja filmów i teledysków oraz nadawanie rozgłosu medialnego wydarzeniom z życia zawodowego współpracujących z nią twórców i artystów.

Na pytanie „Czym dla firmy jest sztuka?” odpowiada Emilia Szczepańczyk z XXLStock – Sztuka to dla nas przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Właśnie z myślą o tych osobach, często bardzo utalentowanych, ale nierzadko również mało rozpoznawalnych powstałą platforma XXLSTOCK.COM. Z przyjemnością obserwujemy rozwijające się kariery osób, których promocją zajmowaliśmy się na samym początku. Mimo, że działamy od 12 miesięcy, nie sposób wymienić tu wszystkich koncertów, wystaw, wydarzeń i wykładów, w których braliśmy udział. Jesteśmy wdzięczni, za to, że nasza praca na rzecz polskich twórców przynosi efekty również w formie przyznania nam tytułu „Firmy Przyjaznej Sztuce”.

Profil XXLSTOCK.COM wraz z galerią dokumentującą jej działalność na rzecz sztuki, można zobaczyć tutaj – http://www.artbiznes.pl/index.php/xxlstock/

W jury plebiscytu Art&Business zasiedli: Bogusław Deptuła – redaktor naczelny „Art&Business”, Jakub Słomkowski – artysta malarz, Adam Maciejewski – ekonomista, kolekcjoner i mecenas sztuki, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych, Paweł Pawlik – Z-ca Dyrektora Programowego RMF Classic, Paweł Jaskanis – Dyrektor Muzeum Pałac w Wilanowie, dr Ewa Ger – psycholog, były dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą w MKiDN, Joanna Nojszewska – redaktor działu kultury w magazynie „Twój STYL”.

We wrześniu odbędzie się uroczysta gala wręczenia tytułów wszystkim podmiotom, które uzyskały tytuły „Firm Przyjaznych Sztuce”.

 

Autor: Emilia Szczepańczyk

PR Manager XXLStock