Dyson Hot+Cool™ bezłopatkowy wentylator z funkcją grzania

James Dyson_AM05 (2)Jedno urządzenie na cztery pory roku

Model Dyson Hot+Cool™ jest nowym bezłopatkowym wentylatorem z funkcją grzania, który szybko i równomierne ogrzewa pomieszczenia zimą oraz zapewnia skuteczne chłodzenie latem.

Jak to działa:

Dzięki zastosowaniu technologii Air Multiplier™ i silnika zaprojektowanego tak, aby zwiększyć przepływ powietrza, model AM05 przez wirnik o zmiennym przepływie zasysa 28 litrów powietrza na sekundę. Dziewięć asymetrycznie ustawionych łopatek wirnika z wąskimi otworami zmniejsza tarcie spowodowane zderzeniem powietrza o niskim i wysokim ciśnieniu, zapewniając jednostajny strumień powietrza.

Podczas ogrzewania powietrze przepływa przez ceramiczne płytki, samodzielnie regulujące przekazywane ciepło. Następnie powietrze przepychane jest przez 2,5 mm szczelinę w obręczy. Za wentylatorem tworzy się obszar powietrza o niskim ciśnieniu, które jest zasysane podczas procesu wzmacniania, a otaczające powietrze jest zasysane do obiegu podczas procesu zwanego porywaniem.

Jak to zostało stworzone:

Nad projektem nowego wentylatora Dyson Hot+Cool™ pracował zespół złożony z 45 inżynierów Dysona. Przeprowadzili oni wiele testów akustycznych oraz sprawdzających kompatybilność elektromagnetyczną urządzenia. Opracowali modele przepływu strumienia powietrza i sprawdzili wytrzymałość produktu podczas 10-letniego okresu użytkowania. Powiewy powietrza zostały zobrazowane za pomocą lasera Doppler Anemometry, który umożliwił inżynierom dokonanie wielokrotnych zmian kąta nachylenia, aby znaleźć ten optymalny zapewniający efektywną pracę urządzenia.

James Dyson, założyciel firmy: To irytujące, kiedy temperatura się waha – w jednej chwili jest ciepło, a w drugiej drżysz z zimna. Stworzyliśmy więc urządzenie, które równie skutecznie ogrzewa, jak i chłodzi. Zwiększyliśmy moc bezszczotkowego silnika o 33%, poprawiając chłodzącą funkcję wentylatora, przy jednoczesnym zachowaniu efektywności funkcji szybkiego i równomiernego ogrzewania.

Wydajność energii:

Koszt równomiernego ogrzania całego pomieszczenia za pomocą Dyson Hot+Cool™ jest niższy niż w przypadku stosowania tradycyjnych grzejników. Inteligentny termostat utrzymuje temperaturę między 1 a 37 stopniami Celsjusza. Kiedy urządzenie osiągnie wybraną temperaturę, włącza się automatyczny pomiar temperatury powietrza w pokoju. Jeśli w pomieszczeniu zrobi się chłodniej, grzałka ponownie się włącza, by utrzymać stałą zaprogramowaną temperaturę.

Bezpieczeństwo:

Urządzenie nie nagrzewa się do niebezpiecznych temperatur i nie posiada odsłoniętych elementów grzewczych. Wentylator wyłącza się automatycznie w momencie przewrócenia urządzenia.

Zdalne sterowanie:

Wentylator Dyson Hot+Cool™ można obsługiwać za pomocą pilota. Z drugiego końca pomieszczenia można włączyć lub wyłączyć wentylator, zmienić temperaturę lub siłę nadmuchu oraz sterować ruchem urządzenia. Pilot o lekko zakrzywionym kształcie wyposażony jest w magnes, umożliwiający komfortowe przechowywanie go na szczycie obudowy wentylatora.

 

Dodatkowe informacje

Rozwój

Nad projektem nowego wentylatora Dyson Hot+Cool™ pracował zespół złożony

z 45 inżynierów Dysona, w tym specjalistów od dynamiki płynów, akustyki i mechaniki.

Patenty

Wentylator Dyson Hot+Cool™ posiada obecnie ponad 240 patentów i ponad 170 wniosków patentowych na całym świecie.

Komora klimatyczna:

Wentylator Dyson Hot+Cool™ testowany był w komorze klimatycznej, w której sprawdzano wytrzymałość urządzenia na różne temperatury od 5°C to 80°C i wilgotność od 10% do 80%.

Materiały

Wentylator Dyson Hot+Cool™ zbudowany jest z tworzywa ABS – akrylo-nitrylo-butadieno-sterynowego. To wytrzymały materiał termoplastyczny używany do lekkich i sztywnych produktów. Posiada właściwości pochłaniania wstrząsów i wykorzystywany w produkcji m.in. zderzaków samochodowych i kasków ochronnych.

Dostępność

Dyson Hot+Cool™ dostępny jest w Polsce od lipca 2013 roku.

Sugerowana cena cennikowa – 1699 zł

Kolor

Wentylator Dyson Hot+Cool™ dostępny jest w kolorze niklowo-czarnym.

Łatwość czyszczenia

Brak trudno dostępnych miejsc, wystarczy przetrzeć obudowę ściereczką.

Waga

Około 2,57 kg

Gwarancja

Dyson Hot + Cool™ posiada dwuletnią gwarancję na wszystkie elementy oraz serwis urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj