EKSCYTUJĄCY MECHANIZM AUTOMATYCZNY „SWATCH SISTEM51”

sc03_sistem51_OfficeSWATCH PREZENTUJE NOWY, EKSCYTUJĄCY MECHANIZM AUTOMATYCZNY „SWATCH SISTEM51”

W pełni zautomatyzowany montaż nowego mechanizmu zegarkowego łamie kolejną barierę w zegarmistrzowskiej technologii produkcyjnej. Składający się z 51 części, w 100% szwajcarski mechanizm ma 90-godzinną rezerwę chodu i jest regulowany z laserową precyzją.

Podczas targów BaselWorld 2013, Prezes Swatch Group, Pan Nick Hayek powitał dziennikarzy z ponad 30 krajów, w nowym, dwupiętrowym stoisku marki Swatch nazwanym „Planet Swatch”. Zaprezentował gościom nowy mechanizm automatyczny „SWATCH SISTEM51”, w który szwajcarska marka wyposaży swoją nową linię zegarków, której światową premierę zapowiedziano na październik bieżącego roku. Nick Hayek rozpoczął prezentację od przypomnienia kryzysu i spadku zatrudnienia w szwajcarskim przemyśle zegarmistrzowskim, które poprzedziły powstanie marki Swatch, w 1983 roku. Innowacyjny, 51-częściowy mechanizm kwarcowy zaprezentowany wówczas przez szwajcarską markę powstał, by dostarczyć milionom odbiorców szwajcarską jakość w przystępnej cenie. Koncepcja okazała się bezprecedensowym sukcesem. Był to kamień milowy na drodze do odrodzenia się przemysłu zegarmistrzowskiego w Szwajcarii i fundament późniejszego pasma sukcesów luksusowych szwajcarskich marek, którego świadkami jesteśmy do dziś.

Nick Hayek zauważył, że obecnie znów niektórzy uważają, że produkowanie niedrogich, szwajcarskich zegarków w Szwajcarii jest „zbyt kosztowne”. Następnie, przedstawił swoim słuchaczom Swatch SISTEM51. Automatyczny mechanizm opracowany przez Swatch, wspierany przez inne firmy holdingu Swatch Group. SISTEM51 wprowadza wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie konstrukcji zegarka, wykorzystanych materiałów oraz metod montażu. Mechanizm składa się z 51 części tworzących 5 modułów, które razem tworzą gotowe do pracy rozwiązanie. Połączenie modułów wymaga zaledwie jednej śrubki, a cały montaż odbywa się na w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Dyrektor Kreatywny Swatch, Pan Carlo Giordanetti zaprezentował kosmiczną, „kopernikowską” koncepcję wzornictwa trzech pierwszych modeli wyposażonych w SISTEM51, które do sklepów trafią w październiku 2013 roku. Design nowych zegarków korzysta z zalet możliwych do dekoracji powierzchni modułów mechanizmu. Bogate grafiki i kolorystyka zegarków oraz głębia mechanizmu znakomicie podkreślają innowacyjny charakter nowej koncepcji Swatch.

Thierry Conus, Szef Zespołu Rozwojowego SISTEM51 w ETA, podkreślił, że techniczne innowacje w nowym mechanizmie objęto aż 17 nowymi patentami. Nick Hayek dodał, że SISTEM51 jest „w 100% wyprodukowany w Szwajcarii”, a pomysłowe innowacje i świeże spojrzenie zaprezentowane w nowym, rewolucyjnym mechanizmie Swatch z pewnością znajdą zastosowanie w także innych produktach przemysłu zegarmistrzowskiego i nie tylko.

Podsumowując swoje wystąpienie Nick Hayek powrócił do opinii, że produkowanie niedrogich zegarków automatycznych w Szwajcarii jest rzekomo „zbyt kosztowne” i zapewnił, że nowe modele wyposażone w SISTEM51 będą oferowane w cenach do jakich Swatch przyzwyczaił swoich klientów. Prezes firmy spodziewa się sprzedaży „milionów” zegarków Swatch z mechanizmem SISTEM51 na całym świecie.

Towarzyszący Nick’owi Hayek’owi podczas konferencji prasowej Dyrektor Kreatywny Swatch, Pan Carlo Giordanetti skorzystał z okazji, by krótko przypomnieć 30-letnią historię marki Swatch, w tym roku po raz pierwszy obecnej na targach BaselWorld. Na stoisku „Planet Swatch” firma prezentowała ponad 5000 różnych modeli Swatch wyprodukowanych w ostatnich trzech dekadach. To kolorowa historia istotnych innowacji, zabawnych prowokacji i urzekającego wzornictwa.