Pokój w nieskazitelnej barwie – meble do pokoju dziecka Bianko firmy ATB

  Nieposkromiona ciekawość świata i bujna wyobraźnia kierują poczynaniami małego człowieka. Każdy dzień to dla niego okazja, aby odkrywać całkiem nowe doznania, wypróbowywać to co jeszcze niepoznane i kształtować upodobania na długie lata. Dlatego tak ważne jest, by otoczenie, w którym przebywa na co dzień sprzyjało jego rozwojowi i formowaniu wysublimowanych gustów. Propozycja firmy ATB, kolekcja mebli dziecięcych Bianko, pozwoli stworzyć elegancką i funkcjonalną przestrzeń małego mieszkańca.

  Przejrzystość formy

  Bianco to po włosku biel, barwa, która kojarzy się z czystością i niewinnością – dwoma cechami przypisywanymi również dzieciom. Elegancja i harmonia to jej drugie imię. Biały daje bowiem nieograniczone możliwości tworzenia ponadczasowych kompozycji i doskonale łączy się z innymi kolorami. Uwielbiany jest zarówno przez projektantów mody, jak i architektów czy dekoratorów wnętrz. Tworzy we wnętrzach wrażenie czystości, harmonii i ładu, w małych pomieszczeniach pozwalając uzyskać optyczny efekt większej przestrzeni. Świetnie sprawdza się więc w pokoju dziecka, miejscu, w którym zawsze dużo się dzieje, a kolorów nie brakuje. Meble dziecięce Bianko firmy ATB to praktyczna i atrakcyjna odsłona klasycznej bieli. Zestaw wykonany został z lakierowanej jednostronnie na wysoki połysk płyty, która delikatnie odbija światło i rozświetla pokój. Dodatkowo, jednolita powierzchnia ożywiona została łącznikami i uchwytami w formie prostych listew z litego, wiązowego drewna. Minimalizm i prostota brył oraz łagodne połączenie nieskazitelnej bieli z naturalnym drewnem o rzadko spotykanym usłojeniu sprawiają, że meble Bianko firmy ATB wprowadzają do dziecięcego świata spokój i zrównoważoną elegancję, cechy istotne dla rozwoju malucha. Jednocześnie pozwalają od najmłodszych lata kształtować dobry gust małego mieszkańca w świecie pełnym różnorodnych propozycji.

  Bezpieczeństwo to podstawa

  Zapewnienie ochrony dzieciom to dla rodziców priorytetowe zadanie. Starają się stworzyć bezpieczne otoczenie, w którym maluch będzie mógł swobodnie bawić się, uczyć i odpoczywać. Wyposażenie dziecięcego pokoju dobierane jest więc ze szczególną starannością tak, by znajdujące się w nim przedmioty były komfortowe i nie zagrażały zdrowiu i życiu małego mieszkańca. Firma ATB, w trosce o najmłodszych, stworzyła kolekcję mebli Bianko, która łączy w sobie nowoczesny wygląd oraz wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Zestaw składający się z 13 elementów wykonany został przy użyciu lakieru dopuszczonego do kontaktu z dziećmi i żywnością, a konstrukcja mebli zaprojektowana została tak, by wyeliminować potencjalnie groźne sytuacje. Narożniki oraz krawędzie brył zostały specjalnie zaokrąglone, a wszystkie zamykane elementy wyposażono w system domykający. Dodatkowo, łóżeczko posiad możliwość regulowania wysokości położenia materaca, co pozwala na jego obniżenie, gdy dziecko zaczyna wstawać, a tym samym i uniknięcie wypadnięcia bobasa. Bezpieczne rozwiązanie znajduje się również w skrzyni na zabawki – elemencie, z którego maluch korzysta najczęściej. Automatyczny zawias umożliwia bowiem powolne i delikatne zamykanie wieka, co uchroni dziecięce palce przed przytrzaśnięciem.

  Dziecko od najmłodszych lat kształtuje swoje upodobania wzorce czerpiąc z najbliższego otoczenia. Urządzając jego pokój należy więc zadbać o odpowiednią aranżację, która inspirować będzie przez długie lata. Takie miejsce pozwoli stworzyć nowoczesna i elegancka kolekcja Bianko firmy ATB.