Najnowsza kolekcja Nataschy Pavluchenko w Rzymie

    Pod koniec stycznia w Rzymie odbędzie się festiwal Alta Roma hołdujący kreatywności projektantów, najwyższej jakości rzemiosłu krawieckiemu i nowoczesnej wizji mody. Alta Roma to możliwość prezentacji dokonań utalentowanych projektantów nie tylko z Włoch. Natasha Pavluchenko otrzymała zaproszenie do zaprezentowania włoskiej publiczności swojej najnowszej kolekcji haute couture podczas styczniowych pokazów.

    – Kolekcja, którą zaprezentuję, urodziła się na płótnach, kiedy po prawie sześcioletniej przerwie w malowaniu, wzięłam do ręki pędzel. Pierwszy obraz, który namalowałam, był kumulacją moich emocji po tych latach i nawiązywał tematem do Kobiet-Wojowniczkek – opisuje Natasha Pavluchenko. – W tej kolekcji połączyłam moją wiedzę o tradycyjnym krawiectwie, geometrię konstrukcji z nowoczesnym designem. To powrót do korzeni w połączeniu ze współczesnym człowiekiem. Kolekcja Neo Couture będzie potwierdzeniem tego, że Haute Couture może być minimalistyczny i skomplikowany jednocześnie – dodaje projektantka.

    Pokazy Alta Roma zainicjowano w 1998 roku. Miał to być sposób na przywrócenie Wiecznego Miasta – światowi mody niepodzielenie, przynajmniej na włoskim podwórku kojarzonemu z Mediolanem. W organizację pokazu Natashy Pavluchenko zaangażowała się marka LOYD. – To wspólna inicjatywa, która ma pokazać i przekonać, że kobiety potrafią współpracować w dużych biznesowych przedsięwzięciach – podkreśla Sylwia Mokrysz, z zarządu Mokate SA, właściciela marki herbat LOYD.

    Prezentacja kolekcji Natasha Pavluchenko odbędzie się 26 stycznia o godzinie 20.00 we wnętrzu Palazzo Ferrajoli w Rzymie. Patronat honorowy nad tym wyjątkowym wydarzeniem objęła Ambasada RP w Rzymie.