HOTEL BRISTOL DOŁĄCZYŁ DO LUXURY COLLECTION | Uroczysta Gala

    W czwartek 17 stycznia 2013 roku w Hotelu Bristol odbyła się uroczysta gala inaugurująca dołączenie hotelu do prestiżowej grupy The Luxury Collection.

    Hotel Bristol już od 1901 roku jest prawdziwą dumą miasta i jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Warszawy. Od ponad stulecia znajduje się także w centrum życia kulturalnego – zachwyca i inspiruje elity i artystów. Założony przez Ignacego Paderewskiego, pianistę i kompozytora światowej sławy, zawsze gościł w swoich progach wybitnych przedstawicieli światowej kultury.

    Uroczysta gala wprowadzająca Hotel Bristol do grupy Luxury Collection, a także przedstawiająca odrestaurowane wnętrza odbyła się 17 stycznia w Barze Kolumnowym, Restauracji Marconi i w legendarnej Sali Malinowej. Ponad 260 gości witanych było niepowtarzalnym śpiewem Jana Kiepury, dochodzącym z tego samego balkonu, z którego słynny tenor śpiewał dla warszawiaków, kiedy odwiedzał Hotel Bristol. Nasycona artystycznym klimatem gala odzwierciedlała tradycje i korzenie Hotelu Bristol, pokazując jednocześnie jego ukłon w stronę współczesnej koncepcji luksusu na najwyższym poziomie. Specjalnie na tę galę po raz pierwszy w Polsce stworzono kaskadę z szampana, która była początkiem wieczoru obfitującego w atrakcje.

    Szef Kuchni Michał Tkaczyk przygotował innowacyjne menu, w którym nie zabrakło niestandardowych połączeń, wystarczy wymienić stację live cooking, przy której kucharz restauracji Marconi przygotowywał polską wersję sushi – z kaszą, albo stację przy której mistrz cukierni tworzył na oczach gości piękne czekoladowe praliny.

    Goście mieli okazję zwiedzić odrestaurowany hotel i poznać wiele anegdot związanych z tym miejscem. Nowe wnętrza Hotelu Bristol, po pieczołowitej renowacji według planów znanej londyńskiej projektantki Anity Rosato, są oparte na elegancji w stylu Art Deco i czerpią architektonicznie z pierwszych lat XX wieku, złotej ery w architekturze Warszawy, kiedy hotel powstawał. Goście nie kryli zachwytu nad ikonicznym Bristolem, który na ich oczach wrócił do swojej świetności.