HOTEL BRISTOL DOŁĄCZYŁ DO LUXURY COLLECTION | Uroczysta Gala

  W czwartek 17 stycznia 2013 roku w Hotelu Bristol odbyła się uroczysta gala inaugurująca dołączenie hotelu do prestiżowej grupy The Luxury Collection.

  Hotel Bristol już od 1901 roku jest prawdziwą dumą miasta i jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Warszawy. Od ponad stulecia znajduje się także w centrum życia kulturalnego – zachwyca i inspiruje elity i artystów. Założony przez Ignacego Paderewskiego, pianistę i kompozytora światowej sławy, zawsze gościł w swoich progach wybitnych przedstawicieli światowej kultury.

  Uroczysta gala wprowadzająca Hotel Bristol do grupy Luxury Collection, a także przedstawiająca odrestaurowane wnętrza odbyła się 17 stycznia w Barze Kolumnowym, Restauracji Marconi i w legendarnej Sali Malinowej. Ponad 260 gości witanych było niepowtarzalnym śpiewem Jana Kiepury, dochodzącym z tego samego balkonu, z którego słynny tenor śpiewał dla warszawiaków, kiedy odwiedzał Hotel Bristol. Nasycona artystycznym klimatem gala odzwierciedlała tradycje i korzenie Hotelu Bristol, pokazując jednocześnie jego ukłon w stronę współczesnej koncepcji luksusu na najwyższym poziomie. Specjalnie na tę galę po raz pierwszy w Polsce stworzono kaskadę z szampana, która była początkiem wieczoru obfitującego w atrakcje.

  Szef Kuchni Michał Tkaczyk przygotował innowacyjne menu, w którym nie zabrakło niestandardowych połączeń, wystarczy wymienić stację live cooking, przy której kucharz restauracji Marconi przygotowywał polską wersję sushi – z kaszą, albo stację przy której mistrz cukierni tworzył na oczach gości piękne czekoladowe praliny.

  Goście mieli okazję zwiedzić odrestaurowany hotel i poznać wiele anegdot związanych z tym miejscem. Nowe wnętrza Hotelu Bristol, po pieczołowitej renowacji według planów znanej londyńskiej projektantki Anity Rosato, są oparte na elegancji w stylu Art Deco i czerpią architektonicznie z pierwszych lat XX wieku, złotej ery w architekturze Warszawy, kiedy hotel powstawał. Goście nie kryli zachwytu nad ikonicznym Bristolem, który na ich oczach wrócił do swojej świetności.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj