Mężczyzna u chirurga plastycznego…

  Koniec z niecodziennym widokiem odzianego w szlafrok pana wychodzącego z pokoju zabiegowego. Od paru lat trend bycia metroseksualnym jest częścią naszej kultury, przedostał się do codziennego życia panów, którzy teraz, równie często jak kobiety, odwiedzają kliniki i specjalistów plastyków. Oto co i jak chętnie poprawiają.

  Chirurdzy plastyczni przyznają, że w ostatnich latach obserwują znaczny wzrost liczby mężczyzn odwiedzających kliniki. Obecnie 50% moich klientów to Panowie. Zwłaszcza w grupie wiekowej 35-50. Jeszcze kilka lat temu odwiedzały mnie głównie kobiety. Ten trend wyraźnie się zmienia – mówi dr Monika Grzesiak, właścicielka Centrum Chirurgii Plastycznej w Warszawie.

  Według badań przeprowadzonych przez TNS OBOP1 kobiety najczęściej decydują się na lifting twarzy, plastykę brzucha i liposukcję. Panowie niewiele się różnią w tej kwestii. Mężczyźni najczęściej pytają o zabiegi niwelujące oznaki starzenia się – mówi dr Monika Grzesiak. Często ich pierwszym zabiegiem jest odmłodzenie twarzy przez plastykę górnych i dolnych powiek. Zabieg ten dodaje świeżości spojrzenia. Popularny wśród mężczyzn jest również microlipofiling – wypełnienie własną tkanką tłuszczową zapadniętych obszarów twarzy, czy wymodelowanie ciała przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej ( by uzyskać słynny sześciopak!). W swojej klinice wykonuję różne zabiegi, ale jeżeli chodzi o Panów, to zdecydowanie najczęściej decydują się oni na liposukcję brzucha i boczków, przeszczep tłuszczu własnego pod oczy, jak również lifting nosa- podsumowuje dr Monika Grzesiak.

  Zdarza się również, że do kliniki zgłaszają się panowie którzy cierpią na ginekomastię – przerost gruczołów piersiowych (powoduje to powstanie tzw. męskie piersi). Jest to dla nich bardzo wstydliwy problem, często uniemożliwiający nawiązanie bliższych kontaktów. Na szczęście i temu można już zaradzić przez liposukcję (w przypadku pseudoginekomastii – gdy piersi wypełnione są tłuszczem) lub też wycięcie całego gruczołu (w przypadku ginekomastii – gdy w wyniku zaburzeń hormonalnych dochodzi do rozrostu gruczołu sutkowego) – zabiegi nie są skomplikowane, blizny są praktycznie niewidoczne, a sama rekonwalescencja jest bardzo krótka.

  Chirurgia plastyczna zdecydowanie przestaje być domeną płci pięknej. Mężczyźni coraz częściej pytają o zabiegi likwidacji zmarszczek wokół oczu czy ust. Przekonanie o tym, że to kobiety poddają się operacjom plastycznym, żeby zaimponować mężczyznom traci na znaczeniu. Kobiety i mężczyźni decydują się na zabieg plastyczny dla siebie, by samym poczuć się ze sobą lepiej.

  *Dr Monika Grzesiak jest chirurgiem plastycznym II stopnia. Od 2000 roku prowadzi Centrum Chirurgii Plastycznej w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (PTChPRiE). Od 01.2012 dr Grzesiak jest jedynym polskim chirurgiem należącym do Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Estetycznej (ASAPS). Od 20 lat zajmuje się dziedziną chirurgii plastycznej, liczne dyplomy świadczą o przygotowaniu do prowadzenia Centrum na najwyższym poziomie wiedzy w zakresie chirurgii plastycznej i estetycznej.

  1 KOMENTARZ

  1. Podpisuje się pod tym artykułem obiema rekami- chirurgia plastyczna przestaje byc domeną kobiet. Sam zgłosiełem sie do kliniki dr Grzesiak z bardzo dla mnie przykrym, wstydliwym tematem a mianowicie miałem duże piersi, jak tu ładnie napisano przerost gruczołu sutkowego. Trzeba było coś z tym zrobic by czuc sie jak mężczyzna. Pomogła mi fizycznie ale i poniekąd psychicznie

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj