Poznaj kino serbskie z kanałem CBS Europa i przeglądem filmowym „Oko na Bałkany”

  Objęty patronatem kanału CBS Europa przegląd filmowy „Oko na Bałkany” zagości w Warszawie w dniach 24-27 stycznia 2013 roku. W kinie Luna obejrzymy produkcje serbskich reżyserów – to właśnie Serbia jest bohaterką pierwszej odsłony przeglądu. Zaprezentowane zostaną filmy wysokich lotów, o czym świadczyć mogą choćby zdobyte przez nie nagrody!

  Na przeglądzie pokazane zostaną między innymi filmy: „Parada” Srdjana Dragojevicia, który zdobył nagrodę na MMF Berlinie; „Śmierć człowieka na Bałkanach” Miroslava Momcilovicia – obraz, który odniósł sukces w Karlowych Varach oraz satyra „Praktyczny przewodnik po Belgradzie z piosenką weselną i pogrzebową” Bojana Vuletica – film, który zawalczy o jedną z nagród na 28. Warszawskim Festiwalu Filmowym. Wyświetlone zostaną także produkcje: „Wyobraź sobie”, „Do widzenia, jak się macie, „Yugo, krótka autobiografia”, „Gagarin i ja”, „Czekaj na mnie, ja nie przyjdę”, „Życie i śmierć porno gangu”, „Edit i ja”, „Strzyżenie” oraz „Łańcuchy wolności”. Będzie w czym wybierać!

  To nie pierwszy raz, kiedy CBS Europa patronuje festiwalowi filmowemu. Wcześniej kanał, jeszcze jako Zone Europa, objął mecenatem między innymi następujące wydarzenia kulturalne: Sopot Film Festival, Camereimage, czy LAF w Zwierzyńcu. To najlepszy dowód na to, że CBS Europa ma wiele wspólnego ze światowym kinem na najwyższym poziomie, nie tylko dzięki swojej znakomitej ramówce.

  Na kanale CBS Europa kinowy festiwal każdego dnia! Wśród comiesięcznych premier pojawiają się zarówno Oskarowe produkcje, jak i kameralne filmy na niezwykłym poziomie. Widzowie zapoznają się z dziełami takich reżyserów, jak Agnieszka Holland, Woody Allen, Cameron Crowe, Stanley Kubrick, Michelangelo Antonioni, czy Tim Burton. Prezentowane filmy ogląda się znakomicie dzięki aktorskiemu wysiłkowi sław takich jak: Kate Winslet, Ralph Fiennes, John Malkovich, Barbara Streisand, Kevin Costner, Dustin Hoffman – wyliczać można naprawdę długo!

  Z kanałem łatwo można się zaprzyjaźnić – wpływ na to mają z pewnością stałe cykle filmowe. Każdy czwartek to Wieczory tematyczne, a od piątku do niedzieli prezentowane są filmy premierowe w specjalnych cyklach.

  W dniach 24-27 stycznia 2013 roku w kinie Luna odbędzie się festiwal filmowy „Oko na Bałkany”, któremu patronuje CBS Europa!

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj