Pokój małego globtrotera | Kids Town

  Dzieci bardzo lubią pokoje urządzone w stylu, o wyraźnym motywie przewodnim. Wnętrze, w którym wyeksponowane są zainteresowania dziecka, staje się jego małym królestwem. W takim pokoju dobrze mu się odpoczywa po szkolnych (lub przedszkolnych) obowiązkach i nabiera energii na kolejny dzień. Pokój tematyczny to także świetny pomysł do zdobywania wiedzy. Nauka łatwiej przecież przychodzi, gdy odbywa się poprzez zabawę. Wie to podróżniczka Martyna Wojciechowska, która z pomocą Kids Town urządziła pokój swojej córeczki Marysi. Mała globtroterka otoczona jest przedmiotami, które pomagają jej rozwijać podróżnicze pasje. Twoje dziecko też marzy o takim pokoju? Podpowiadamy jak go zaaranżować.

  Tapety. Nauka geografii i podróże palcem po mapie? Dlaczego nie, zwłaszcza jeżeli jest to nauka poprzez piękną, malarską fototapetę. Sympatyczny design ma też dodatkowy atut edukacyjny: napisy w języku angielskim lub francuskim.

  Naklejki. Statek piracki w rozmiarze XXL pozwoli małemu podróżnikowi poczuć się jak w prawdziwym galeonie. Bordery i aplikacje dobrze przylegają do każdej gładkiej powierzchni i co ważne: łatwo je odkleić i użyć ponownie w innym miejscu. W ten sposób można odmienić każde wnętrze dosłownie w kilka minut.

  Dywany. Ręcznie wycinane małe dzieła sztuki z różą wiatrów, ukrytymi skarbami, egzotycznymi  zwierzętami, czy motywami desek surfingowych, aż się proszą o wymyślenie do nich równie ekscytujących przygód. Przyjemnie poczuć się jak w tropikach, szczególnie gdy za oknem jest buro i zimno.

  Walizeczki. Młodzi kolekcjonerzy przygód mogą teraz podróżować „na niby” i mieć swoje własne, dziecięce, małe kuferki, z którymi wyruszą odkrywać świat. Groszki, paski, królewny zachwycają bogactwem kolorów – każdy młody globtroter znajdzie wśród nich motyw dla siebie.

  Ramki. Różnokolorowe, tematyczne ramki to świetna oprawa dla zdjęć z wakacji. Te ulubione, odpowiednio wyeksponowane, pomogą przenieść w świat wakacyjnych wspomnień. Fantastyczną przygodę dziecko może również przeżyć we własnym pokoju. Zaproście do domu kilkoro małych przyjaciół, zróbcie im wspólne zdjęcia podczas zabawy, razem wybierzcie kilka najciekawszych i wstawcie je w ramki.

  To dobrze jeśli nasze dzieci mają swoje pasje. Pielęgnujmy je. Pasja odkrywania nowych miejsc rozbudza wyobraźnię, motywuje do poszukiwań, poznawania nowych ludzi, kultur, zwyczajów. W sprzyjającej temu przestrzeni dziecko będzie chciało spędzać czas na zabawie i nauce. Pokój tematyczny można urządzić niewielkim kosztem. Najważniejsza jest chęć i pomysł.