Kolejna wersja NSX Concept na “2013 North American International Auto Show”

  Pierwsze spojrzenie na jedną z koncepcji aranżacji wnętrza NSX

  Dziś, podczas salonu samochodowego w Detroit możemy zaobserwować ewolucję w konstrukcji i stylizacji kolejnej wersji modelu NSX Concept. Po raz pierwszy pokazano też kierunek, w jakim rozwija się koncepcja jego wnętrza. American Honda prezentuje najnowszą wersję sportowego auta na stoisku swojej marki Acura.

  Prezentowana odmiana NSX pozostaje wierna oryginalnej koncepcji stylistycznej, z niską, ale szeroką bryłą nadwozia i dynamicznymi, atrakcyjnymi proporcjami. Nowoczesne, podkreślone ostrymi krawędziami powierzchnie pozwalają oddać ambicje supersamochodu wyposażonego w najnowsze rozwiązania techniczne.

  Nowy NSX Concept umożliwia spojrzenie na jeden z możliwych kierunków stylistycznych wnętrza produkcyjnej wersji tego modelu. Wnętrze oferuje znakomitą widoczność, pewną pozycję kierowcy i intuicyjny interfejs (“Simple Sports Interface”), który pozwala kierowcy skupić się na jeździe. Zgodnie z duchem oryginalnego NSX, projektanci Hondy starali się zapewnić synergię współdziałania człowieka z maszyną.

  Projektanci najnowszej wersji NSX’a dążyli do zapewnienia cech sportowego auta nowej generacji, które łączy dynamikę supersamochodu z dobrymi parametrami ekologicznymi. Dlatego do napędu tego modelu wybrano centralnie umieszczony silnik V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, połączony z opracowanym przez Hondę układem Sport Hybrid SH-AWD (Super Handling All -Wheel Drive), który przenosi napęd na wszystkie koła.

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowy NSX opracowywany jest przez globalny zespół badawczo-rozwojowy prowadzony przez projektantów i inżynierów Honda R&D Americas, Inc. z ośrodków w Los Angeles w Kalifornii oraz z Raymond w Ohio. Nowy NSX będzie produkowany na terenie USA, w nowych zakładach w centralnej części stanu Ohio.

  Nowy NSX Concept trafi także na stoisko Hondy na genewskim salonie samochodowym, który odbędzie się w marcu 2013 r.