Ponad 186 tys. zwiedzających w MT Polska w 2012 roku

  Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska w Warszawie od stycznia do grudnia 2012 roku odwiedziło ponad 186 tys. zwiedzających. W tym okresie na terenie obiektu odbyło się 260 różnorodnych wydarzeń, z czego 25 stanowiły imprezy targowe, które gromadzą zazwyczaj tysiące osób, a ponad 160 – konferencje, seminaria, kongresy i szkolenia. Dodatkowo w centrum zorganizowano też przeszło 70 różnych eventów, konkursów, koncertów i pokazów. W kalendarzu MT Polska na 2013 rok pojawiło się już 25 dużych imprez wystawienniczych, w tym trzy nowe przedsięwzięcia.

  – MT Polska to obiekt wszechstronny, dostosowany w pełni do organizacji różnorodnych wydarzeń. Jak co roku odbyło się tu wiele konferencji i kongresów, a także duże imprezy targowe. Wśród nich nie zabrakło wydarzeń, które na stałe wpisały się już w grafik obiektu i premierowych inicjatyw z sukcesem rozpoczynających swoją historię. Pokazuje to, że cały czas cieszymy się ogromnym zaufaniem ze strony aktualnych klientów i wciąż zyskujemy nowych partnerów, którzy decydują się zaufać naszym możliwościom i z nami organizować swoje imprezy. Na ten rok już mamy zarezerwowane terminy na ponad dwadzieścia imprez targowych. Po sukcesach wydarzeń, które organizowaliśmy w naszym centrum po raz pierwszy w 2012, mamy już pomysły na kolejne i będziemy je chcieli do końca roku zrealizować – mówi Bartosz Sosnowski, prezes zarządu MT Polska.

  Przez dwanaście miesięcy minionego roku Centrum MT Polska gościło 25 różnych imprez wystawienniczych, zarówno branżowych, jak i nastawionych na klienta indywidualnego. Ogromnym zainteresowaniem w 2012 roku cieszyły się premierowe Targi Produktów Regionalnych „Regionalia” i organizowane równolegle, już po raz XVII, Targi Turystyki i Wypoczynku LATO, które zgromadziły ponad 25 tys. osób, głównie Warszawiaków. Wielu zwiedzających przyciągnęły również największe w Polsce wydarzenie dla branży HoReCa – EuroGastro, Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, które w tym roku świętowały jubileusz 20-lecia, Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów, Targi Expo Sweet, a także imprezy dla profesjonalistów ze świata kosmetyki – Beauty Forum oraz Beauty Forum & Spa. Po raz kolejny z sukcesem zorganizowana została największa impreza targowa w całości dedykowana współpracy biznesowej na linii Polska-Chiny – China Expo Poland, a także Targi Technologii i Usług dla Koncertów, Eventów i Kongresów Event. Premierę miały natomiast Ogólnopolskie Targi Pojazdów 4×4 OffRoad Show Poland i już od pierwszej edycji cieszyły się dużą popularnością. Dla miłośników motoryzacji atrakcją były również Targi Auto Nostalgia, podczas których prezentowano zabytkowe samochody. W Centrum MT Polska gościły też m.in. targi EuroLab, pierwsze Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej Crimelab, Hubertus Expo dla myśliwych i miłośników łowiectwa, Targi Przedszkolaka, Kids Biz i Rodzinne, Stacja Paliw, WorldHotel, Infrastruktura, ślubne Bridal Fashion, targi dla branży automatów sprzedających – Vending Poland i Organic Marketing Forum. Odbyły się także 163 konferencje, seminaria, kongresy i szkolenia oraz 72 różnego rodzaju eventy, wystawy, pokazy i konkursy.

  Na 2013 rok w Centrum MT Polska zarezerwowane zostały już terminy dla 25 dużych, kilkudniowych imprez targowych, które gromadzą tysiące zwiedzających. W kalendarzu pojawiły się też nowe inicjatywy. Po raz pierwszy zorganizowane zostaną Targi Sportu Samochodowego i Tuningu MotoSport & Tuning dla fanów szybkich samochodów, Targi Agroturystyka, które dopełnią ofertę Targów Regionalia o prezentację gospodarstw agroturystycznych stanowiących alternatywę do przeważającej dotychczas formy turystyki masowej oraz Targi Wyposażenia Archiwów, Muzeów, Bibliotek i Kancelarii Dziedzictwo 2013, jedyne tego typu wydarzenie w Polsce kierowane do osób z branży archiwów, bibliotek i muzeów i kancelarii.

   

  Nowoczesne Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska położone jest 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Na miejsce można dostać się transportem własnym, a także środkami komunikacji miejskiej. Przy obiekcie znajduje się 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek, a w sąsiedztwie kursuje 11 miejskich linii autobusowych z różnych punktów Warszawy oraz pociągi Kolei Mazowieckich i SKM ze Śródmieścia oraz Dworca Wschodniego.

  ***

  Międzynarodowe Targi Polska to operator jednego z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-eventowych w Polsce – Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska – zlokalizowanego przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Obiekt ten jest w pełni dostosowany do organizacji targów, zjazdów, konferencji i eventów (w tym bankietów, koncertów czy zawodów sportowych). Zajmuje łącznie 15 200 mkw., z czego 10 000 mkw. stanowi funkcjonalna i klimatyzowana hala wystawiennicza, 4 000 mkw. teren zewnętrzny, zaś 1 200 mkw. nowoczesne zaplecze konferencyjno-biurowe.

  Międzynarodowe Targi Polska jest też organizatorem wielu dużych i ważnych biznesowo imprez targowych, w tym China Expo Poland poświęconych współpracy handlowej z Chinami, Targów Event, Agroturystyka, Regionalia i Dziedzictwo, a także wydarzeń motoryzacyjnych, jak Auto Nostalgia, OffRoad Show Poland czy MotoSport & Tuning.