LUBLIN POP-UP SHOP – Targi projektantów mody

  IDEA

  LUBLIN POP-UP SHOP to nowa inicjatywa w Lublinie stworzona przez Fundację Kaisera Söze. Obserwujemy rosnące zainteresowanie modą i dizajnem w naszym mieście, a w szczególności ubraniami młodych polskich projektantów. Chcemy stworzyć możliwość do zaprezentowania się i sprzedaży swoich wyrobów niezależnym artystom oraz znanym markom. Zależy nam na pokazaniu różnorodności bo interesuje nas zarówno moda uliczna, jak i bardziej artystyczne podeście do projektowania ubrań. Liczymy na to, że pojawiać się będą u nas projektanci lokalni oraz ci pochodzący z Lublina a działający poza nim, a także artyści z innych miast.

  POP-UP SHOP, znany też pod nazwą pop-up store albo flash retailing, to nowy trend polegający na otwieraniu „znikających sklepów”. Projektanci i firmy odzieżowe zajmują pewną przestrzeń często nawet tylko na jeden wieczór i organizują w niej tymczasowe sklepy. Pop-up shops traktowane są m.in. jako promocyjne wydarzenia dla nowej linii danej marki i sprzedawana jest ograniczona ilość towaru.

  Nawiązując do tego fenomenu stworzyliśmy targi projektantów mody. Jednodniowe targi mają na celu sprzedaż detaliczną, bezpośrednio od twórców i producentów. Chcemy wspierać kreatywność i oryginalność dokonując selekcji projektantów – skupiamy się na szukaniu unikatowych wzorów, ciekawych pomysłów na styl, ubrań zrobionych z wysokojakościowych materiałów i dbałości o wykończenie. LUBLIN POP-UP SHOP to okazja do spotkań ludzi z pasją, którzy cenią sobie autentyczność i niebanalność.

  www.lublinpopupshop.pl

  22 grudnia (sobota) 2012

  Dom Kultury, ul. Krakowskie Przedmieście 19, Lublin

  13:00-19:00 targi

  16:00 pokaz ubrań Katarzyny Ćwieląg i Damiana Koniecznego

  + „Modern Fairy Tales” wystawa fotografii Pawła Adamca

   

  Zapraszamy na nową lubelską imprezę jaką jest „LUBLIN POP-UP SHOP. Targi projektantów mody” organizowaną przez Fundację Kaisera Söze. Impreza ma charakter targów, na których można kupić ubrania i akcesoria bezpośrednio od twórców lub producentów. Podczas pierwszej edycji LUBLIN POP-UP SHOP zaprezentuje się około 15 projektantów z Polski. Targi mają na celu wspieranie i promocję kreatywności młodych polskich dizajnerów oraz stworzenie mieszkańcom Lublina okazji do odkrycia ich niezliczonych pomysłów. Jest to także okazja żeby na dwa dni przed świętami kupić nietuzinkowy prezent dla siebie albo kogoś bliskiego. Jeśli chcesz się wyróżniać z tłumu i nabyć oryginalny ciuch, którego nie znajdziesz w galerii handlowej to przyjdź na LUBLIN POP-UP SHOP!

  wstęp wolny

  Katarzyna Ćwieląg

  Urodziła się w Lublinie, mieszka i studiuje w Łodzi na Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania. Niedawno zakończyła staż u Maldorora w Warszawie. Ma za sobą pierwszą autorska kolekcję bielizny „geometria biustu”. Obecnie rozwija swoją markę ubrań (quitenormal) w klimacie streetwear/vintage. Dla niej nadrzędną ideą w projektowaniu jest wykorzystywanie surowców wtórnych oraz materiałów pochodzących z końcówek serii. Tworzy je w kilku egzemplarzach (krótkie serie), dzięki temu ubrania są unikatowe i niepowtarzalne. „Większość ubrań staram się szyć sama. Wtedy mam wpływ na proces tworzenia, zawsze można coś ciekawego odkryć, a także mam pewność, że wyjdzie tak jak zaplanowałam.” Katarzyna Ćwieląg

  Damian Konieczny

  Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, finalista Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Złota Nitka 2011, finalista konkursu Fashion Designer Awards 2010 (Warszawa), Off Fashion (Kielce). W 2011 roku odbył trzymiesięczny staż w pracowni brytyjskiego projektanta Garetha Pugh. W modzie najbardziej ceni odwagę, nonszalancję i autentyczność. Trzy hasła najlepiej opisujące styl projektanta to: minimalizm w formie, synteza mody jako rzeźby i produktu, świeżość spojrzenia.

  Paweł „Totoro” Adamiec

  Fotograf, charakteryzator, projektant, samouk. Absolwent architektury krajobrazu na KUL, gdzie zdobył podstawy wiedzy artystycznej. Przygodę z fotografiką kreatywną rozpoczął w 2009 roku. Na potrzeby sesji zdjęciowych wykonuje kostiumy, makijaże, fryzury i scenografie, co pozwala mu całościowo odpowiadać za klimat zdjęć. W swoich pracach ukazuje mocno teatralną i zniekształconą rzeczywistość wraz z wprowadzonymi w nią osobliwymi postaciami. Tworząc kreacje i makijaże, często sięga po nietypowe materiały i techniki.

  Inspiracji szuka w przyrodzie, baśniach, muzyce oraz w świecie mody, stawiając na innowacyjność i wielointerpretacyjność przedstawionych historii. Fascynuje go atmosfera cyrku i teatru. Publikował w magazynach: Get-Inspired, E-Merge, Eclectic, Camerapixo, En-Vie, Invited Magazine, New Face Magazine, Photography, Kismet, Invision Magazine, Botchii, Confashion Magazine.

  AFTER PARTY:

  21:00 Tańcowała Igła z Nitką – Papa Zura & Senhor Efebo (Funk, Soul, Tropical, Rare Grooves, Boogaloo, R&B)

  Senhor Efebo jest miłośnikiem kultury afrykańskiej i latynoamerykańskiej. Zainteresowania te dokładnie odzwierciedla wykonywana przez niego muzyka. Funk, soul, jazz, hip-hop i reggae urozmaica instrumentami perkusyjnymi. Gra w różnych klubach w Polsce, współpracując między innymi z polskimi kolektywami Soul Service, Break da Funk, Uratujmy Afrobeat. Od kilku lat razem z lubelską grupą bębniarską Sambasim propaguje muzykę i kulturę Brazylii. Obecnie współpracuje z lubelskim składem Open Source.

  Papa Zura na scenie klubowej aktywnie działa od połowy lat 90. Muzyka, którą miksuje, to głównie stare i surowe nagrania funk, soul, afro, rhythm’n’blues. Jest założycielem kolektywu Soul Service, który wspólnie z wydawnictwem Polskie Nagrania stworzył serię płyt „Polish Funk”, albumów „Why Not Samba” i „Off Season” oraz cotygodniową audycję muzyczną w radiu Roxy. Współpracuje z wytwórnią płytową Funky Mamas And Papas, specjalizującą się w wydawaniu siedmiocalowych singli winylowych. Występował m.in. na festiwalu Heineken Open’er, w londyńskim Jazz Cafe i na Expo w Szanghaju.

  Bilet: 10 zł / zapisani na listę facebook Domu Kultury mają wstęp za darmo do 23:00 / wejście od 21 lat

  ………………………………………

  www.lublinpopupshop.pl

  Organizator:

  Fundacja Kaisera Söze

  www.kaisersoze.pl

  [email protected]

  Patroni:

  Kurier Lubelski, Radio Centrum, FashionMedia.pl, Uroda Życia, HIRO, LAJF, Modnylajf.pl, Miastostudentów.pl, Studnia Akademicka

  Partnerzy:

  Dom Kultury, Lubelska Szkoła Sztuki i Projektowania, Sky is the Limit, Cafe Heca

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj