Miss Onomono’s & Mister Yellow’s eco home

  Od 13 października we wnętrzach Mebloteki Yellow przy ul.Piotrkowskiej 138/140 zagości wystawa „Miss Onomono’s & Mister Yellow’s eco home”. Wystawa ta powstała przy współpracy z fundacją Re-act i jest jednocześnie kwintesencją idei propagowanych przez tę fundację. Re-act dotąd związana z modą od dawna planowała rozpocząć promocję również innych rodzajów kreatywności, takich jak design i architektura, a wystawa „Miss Onomono’s & Mister Yellow’s eco home” jest zwias…tunem tej ekspansji. To całościowa koncepcja wystroju mieszkania, w którym każdy element jest upcyklingowy. Poprzez tę prezentację twórcy, onoMono oraz Mebloteka Yellow, chcą pokazać, że jedynie ograniczona wyobraźnia ludzi sprawia, że tak wiele rzeczy ląduje w śmietnikach, zamiast stać się źródłem kreatywnych pomysłów. Masowo wyrzucane słoiki czy też szpulki po niciach okazują się być idealnymi materiałami do produkcji lamp, z kolei pławiące się w kolorach odpady plexi, tkanin, dzianin czy sznurków to kolejne źródła eksploracji, z których powstały obiekty dalekie od standardów i popularnych skojarzeń z recyklingiem.

  Na powierzchni 60m2 zaaranżowana zostanie przestrzeń mieszkania. Ściany zaznaczone będą w sposób umowny liniami narysowanymi na podłodze, a framugi drzwi zawieszone na niewidocznych ścianach wyznaczą kierunek zwiedzania. Przestrzeń mieszkania obejmować będzie salon z aneksem jadalnym, łazienkę i przedpokój, w których to pomieszczeniach znajdą się meble, oświetlenie i dekoracyjne dodatki będące elementami wystawy tworzące nowoczesne wnętrze spójne pod kątem kolorystyki i stylu. Każdego dnia w przestrzeni wystawy, wyświetlany będzie film „Spisek żarówkowy – nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności”, który stał się inspiracją do tworzenia produktów wyjątkowo trwałych, przyczyniania się choć w minimalnym stopniu do redukcji śmieci na świecie i odejścia od nadmiernego konsumpcjonizmu, co stworzyło podwaliny do wystawy „Miss Onomono & Mister Yellow eco home”.

  Wszystkie zaproponowane na wystawie przedmioty mają charakter unikatowy i są produktami onoMono oraz Mebloteki Yellow.

  Wystawa rozpocznie się wernisażem, który odbędzie się 13 października o godz. 18.00, a zakończy finisażem 27 października o godz.20.00 tym samym wpisując się również w program festiwalu Łódź Design.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj