Koncert zespołu HARD TIMES | III International Ochota Blues Festival

  W ramach organizowanego przez Urząd Dzielnicy Ochoty m.st. Warszawy, Ośrodek Kultury Ochoty i Centrum Handlowe Blue City III International Ochota Blues Festival 10 października o godzinie 19:00 pod błękitną kopułą odbędzie się – specjalnie dla klientów Blue City – wyjątkowy koncert zespołu Hard Times. Wstęp wolny!

  Między 10 a 14 października na Ochocie wystąpią znani polscy i zagraniczni przedstawiciele tego gatunku, który od wielu lat w Polsce znajduje stałe grono słuchaczy. To już trzecia edycja pierwszego i jedynego festiwalu bluesowego w Warszawie. Energetyczny koktajl muzyczny, entuzjazm i prawdziwa radość będą dominować podczas festiwalowych koncertów i nocnych jam session. Wystapią m.in. Hard Times, Cuckoo Child, Bogdan Szweda & Easy Rider, Teksasy, Burnin’ Hearts, białoruski Ser­gei Kurek Quar­tet, rosyj­ska grupa Gagarin Brothers, Noel Coutts z Nowej Zelandii i jedna z najciekawszych europejskich for­macji bluesowych, B.B. & The Blues Shacks z Niemiec.

  Hard Times, zespół który zagra podczas koncetru w Blue City, to niezwykłe trio z Krakowa, które udowadnia, że akustyczny blues jest gatunkiem zarówno aktualnym jak i bardzo pojemnym. Skład zespołu to mieszanka osobowości z różnych muzycznych światów. Łukasz Wiśniewski (śpiew, harmonijka ustna) to lider blues-rockowego Blue Machine, ekspresyjny wokalista o potężnym głosie i uznany nauczyciel gry na harmonijce. Piotr Grząślewicz (gitara akustyczna) doskonale odnajduje się w gatunkach takich jak jazz-rock czy funk, jest cenionym sidemanem i muzykiem sesyjnym. Marcin Hilarowicz (gitara akustyczna) to bardzo sprawny gitarzysta zakorzeniony w tradycji flamenco i gypsy swing, porywający słuchaczy swoimi niezapomnianymi solówkami. Na repertuar Hard Times składają się bluesowe pieśni i ragtime’y w autorskich aranżacjach sięgających inspiracją od muzyki hiszpańskiej po afrykański folk, okraszone spontaniczną improwizacją i radością wspólnego muzykowania. W corocznej ankiecie czytelników kwartalnika Twój Blues Łukasz Wiśniewski został uznany za najlepszego harmonijkarza, natomiast Piotr Grząślewicz za najlepszego gitarzystę roku 2011.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj