Kobiecoś…Coś dla kobiet w Kinie Praha!

  Projekt KOBIECOŚ powstał z myślą o kobietach, które na co dzień nie mają czasu zastanowić się, co zrobić dla siebie, gdzie znaleźć odpowiednią aktywność. Są osobami aktywnymi zawodowo, poszukującymi i ciekawymi świata. Dbają o siebie i interesuje je samorozwój. Dookoła nich wiele się dzieje, a w gąszczu informacji ucieka im wartościowych przedsięwzięć. Projekt KOBIECOŚ wyławia najciekawsze wydarzenia i patronuje tylko tym, przy których warto zatrzymać się na dłużej.

  Już 9 października (wtorek) o godzinie 20.15 zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego „Piękne i bestia” (Beauty and the Breast) w reż. Liliany Komorowskiej. Jest on zbiorowym portretem dziewięciu kobiet, które próbują wygrać walkę z rakiem piersi. „Piękne i bestie” to pełne optymizmu i nadziei ujęcie tematu zmagań z chorobą. Bohaterki filmu opowiadają o trudnych chwilach w ich życiu z ogromną dozą siły i humoru, mieszając często śmiech i łzy. Film otrzymał Nagrodę Publiczności dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu.

  Po sensie zapraszamy na spotkanie z reżyserką filmu Lilianą Komorowską, wspaniałą polską aktorką, która od ponad 20 lat mieszka w Ameryce Północnej i tam realizuje swoje wszechstronne plany artystyczne i życiowe. Rozmowę poprowadzi Magdalena Łyczko – dziennikarka Gali,autorka bloga i portalu Zaradna Mama. W rozmowie weźmie udział pani Katarzyna Borowicz – psychonkolog pracujący z Fundacją Rak ‘n’ Roll. Na uczestników tego spotkania czekają niespodzianki od Filmbox.

  Partnerami wydarzenia są Stowarzyszenie Amazonki i Fundacja Rak’n’Roll.

  Kino Praha to nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy. W przyjaznej, nowoczesnej przestrzeni w samym centrum Pragi, znajdują się trzy sale kinowe, oferujące wyłącznie dobre kino i co tydzień najlepsze filmy premierowe. W każdą środę z kolei kinomani mogą za 5 złotych zobaczyć największe filmowe rarytasy na dużym ekranie – filmy takie jak „Casablanca” czy „Annie Hall”. W kinie Praha zadomowiły się też dzieci, które co tydzień poznają tajniki nowych instrumentów na sobotnich „Tańcograjkach, a w niedzielę biorą udział w teatrzykach i projekcjach filmów animowanych. Oprócz tego w kinie Praha nie brakuje wydarzeń filmowych i kulturalnych różnego rodzaju. Tutaj zawsze dzieje się coś ciekawego. Od 9 października w kinie Praha zapanuje KOBIECOŚ.

  Więcej szczegółów na stronie www.kobiecos.pl , facebook.com/kobiecos oraz www.kinopraha.pl , facebook.com/kinopraha

  LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA

  Polska aktorka, absolwentka warszawskiej PWST, od ponad dwudziestu lat mieszka w Ameryce Północnej, gdzie z powodzeniem realizuje swoje plany życiowe i artystyczne. Karierę rozpoczęła w warszawskim Teatrze Dramatycznym, u boku takich sław polskich scen jak Gustaw Holoubek, Zbigniew Zapasiewicz, Piotr Fronczewski, Marek Kondrat i Janusz Gajos. Przed wyjazdem z Polski zagrała wiele znaczących ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych. Wcieliła się m.in. w postać Abigail w Czarownicach z Salem, spektakl uznany za jeden ze stu najlepszych w historii Teatru Telewizji. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie Liliana Komorowska wystąpiła m.in. u boku Donalda Sutherlanda, Aidana Quinna, Westleya Snipesa. Ostatnio gra w języku francuskim w teatrze, telewizji i w filmach fabularnych, m.in. w Romeo i Juliette, gdzie zagrała matkę Julii ze słynną Jeanne Moreau. W ramach założonej przez nią w 2004 roku Fundacji Liliany Komorowskiej dla Sztuki, aktorka od lat jest zaangażowana w działalność na rzecz szerzenia polskiej kultury w środowisku kanadyjskim, za którą została odznaczona Srebrnym Medalem Zasługi. Liliana założyła firmę QueenArt Films, której pierwszą produkcją był film dokumentalny o losach polskiej arystokracji na emigracji w „Kanadzie Raj utracony, raj odzyskany” (2011). Drugim, jest debiut reżyserski Liliany – pełnometrażowy, dokumentalny film „Piękne i bestia” .

  Dystrybutorem kinowym filmu jest Strefa 101 www.strefa101.com

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj