URBAN FORMS czyli OS GEMEOS, ARYZ i CROPP malują ŁÓDŹ

  W ramach miejskiej galerii Urban Forms w centrum Łodzi powstaje jeden z najbardziej spektakularnych murali w Polsce.

  Gigantyczne, 20-metrowe malowidło tworzą znani światowi street artyści – OS GEMEOS i ARYZ a powstanie tej niesamowitej pracy aktywnie wspiera marka CROPP.

  Druga edycja Festiwalu Urban Forms ruszyła 24 sierpnia. Do końca września, przez ponad miesiąc na ścianach pięciu kamienic w centrum Łodzi, najwięksi artyści światowej sceny ulicznej będą tworzyć wielkoformatowe murale.

  Największym przedsięwzięciem wydarzenia i zarazem jego inauguracją jest mural autorstwa dobrze znanych wszystkim fanom street artu artystów – duetu Brazylijczyków OS GEMEOZ oraz Hiszpana występującego pod pseudonimem Aryz, który ma już na koncie mural w Łodzi, stworzony w zeszłym roku. We trójkę, dzięki wsparciu i pod patronatem marki CROPP, znanej z zamiłowania do kultury ulicy, rozpoczęli już malowanie spektakularnego, 20-metrowego muralu.

  Efekt ich pracy – gigantyczny, kolorowy obraz, łączący w sobie charakterystyczne style artystów, będzie można podziwiać na bocznej elewacji budynku przy ulicy Roosevelta 5 w Łodzi – około 20 metrów od ulicy Piotrkowskiej.

  OS GEMEOZ, bracia bliźniacy pochodzący z Sao Paulo, to dzisiaj jedni z najbardziej wpływowych street artystów na świecie. Znani są przede wszystkim z charakterystycznych, żółtych postaci, z których jedna pojawiła się już na łódzkiej kamienicy. Prace ARYZa, pochodzącego z Barcelony, są równie kolorowe – znajdują się na nich potwory, zombie i najróżniejsze dziwne postaci. Razem artyści tworzą wybuchową mieszankę, której rezultat z pewnością przejdzie do historii najważniejszych prac streetartowych nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

  W czasie trwania festiwalu, który został już okrzyknięty jednym z 5 najlepszych festiwali streetartowych na świecie przez Graffiti Art Magazine, w ramach Galerii powstanie w Łodzi 5 ogromnych murali sygnowanych najznamienitszymi nazwiskami. Dołączą one do 17 już istniejących, a cała Galeria Urban Forms będzie do końca roku liczyła ponad 20 wielkoformatowych malowideł, umieszczonych na elewacjach budynków w centrum miasta.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj