DNI OTWARTE W TAMICE, Akademii Rozwoju Osobowości.

  Zaczynamy nowy sezon w Tamice, innowacyjne zajęcia edukacyjne, ciekawe warsztaty dla dzieci i dorosłych…

  1 i 2 września 2012 r. na Wolskiej 44, zaprezentujemy naszym Gościom, prowadzących warsztaty i szeroki wybór zajęć, z których będą mogli skorzystać przez cały rok.

  Oto nasz program:

  Sobota , 1 września 2012 r.

  10:00 – Język francuski – prowadząca Katarzyna Sokołowska; Zajęcia oparte są głównie na metodzie TPR (Total Physical Response – reagowanie całym ciałem ). Wspólne zabawy paluszkowe, plastyczne, wspierające rozwój wszystkich zmysłów pozwalają dziecku bardzo szybko zacząć komunikować się w języku obcym- najpierw poprzez piosenki, wierszyki, rymowanki, aby wkrótce przejść do normalnej konwersacji.

  Prowadząca stworzyła autorski program nauki języka francuskiego, dla dzieci od 16 miesiąca do 4 roku życia. Scenariusz lekcji francuskiego dla maluszków, autorska Kasi, otrzymał główną nagrodę w konkursie „Bardzo Twórczy Konkurs-Nie z tej bajki” organizowanej przez Centrum Edukacyjne Akson oraz grupę GRA.

  11:00 – Zajęcia Ruchowe – Pełzaczki

  11:30 – Zajęcia Ruchowe – Chodziaczki

  12:00 – Zajęcia Ruchowe – Biegaczki,

  prowadząca Marta Cholewińska-Dacka; opis zajęć: Zapraszamy na zajęcia z cyklu sportowo-ruchowego Pełzaczki, Chodziaczki, Brykaczki.

  Zajęcia dla małych i dla większych, tych leżących i tych którzy już chodzą czy świetnie skaczą. Dla każdego coś miłego. Rodziców też chętnie zaprosimy do działania. Dzieci uwielbiają się ruszać. Dzięki ruchowi zdobywają nowe umiejętności i poznają świat. Na zajęciach będziemy bawić się na sportowo, rozwijać świadomość własnego ciała – tak ważną w funkcjonowaniu na co dzień (z wykorzystaniem m.in. elementów MRR W. Sherborne i zabaw przy muzyce), wpierać rozwój nowych umiejętności i poznawać proste zabawy, które w tym pomagają. Poznamy jak do zabawy można wykorzystać przedmioty nas otaczające. Pogimnastykujemy też nasz mózg poprzez ćwiczenia z kinezjologii edukacyjnej. Poćwiczmy razem, bo w zdrowym ciele zdrowy duch a do tego jeszcze dobra zabawa!

  12:30 – Muzyczna Podróż – prowadząca- Anita Wleklińska; opis zajęć: zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 3-5 lat, łączące ze sobą elementy tradycyjnej rytmiki z elementami nowatorskiej metody umuzykalniania wg E.E.Gordona.

  Na zajęciach dzieci przede wszystkim bawią się muzyką. Poznają za pośrednictwem zabawy, podstawowe pojęcia muzyczne, doskonalą swój najcenniejszy instrument, jakim jest ich własny głos, rozwijają umiejętność samodzielnego tworzenia muzyki i muzycznej improwizacji, poznają różnorodność muzyczną. Na zajęciach uczymy się koordynacji ciała z muzyką, pracy w grupie, kreatywności, rozwijana jest wyobraźnia i zmysł słuchania. Nadrzędnym celem zajęć jest sprawienie, by dzieci pokochały muzykę, by obcowanie z nią sprawiało im radość i by czerpały z tego jak najwięcej satysfakcji.

  13:00 – Tamikowe Animacje – zajęcia prowadzone przez naszych animatorów, m.in. malowanie buziek, skręcanie balonów, zabawy z chustą Klanza, zajęcia ruchowe, konkurencje sportowe.

  14:00 – Mini ASP- zajęcia z serii Mini ASP są prowadzone przez Tamikowych animatorów. Prowadzące ukończyły Akademię sztuk Pięknych i świat artystyczny przenoszą do Tamiki. Zabawy ze sztuką cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Dzieci tworzą zabawki z recyklingu, uczą malować się na płótnie, poznają tajniki grafiki…

  16:00 – Mary Kay- bezpłatne konsultację plus prezentacja kosmetyków, dyskusja o wizażu.

  17:00 – Taniec nowoczesny dla dzieci – prowadząca Anna Kurnicka; opis zajęć: Energetyczne zajęcia łączące w sobie jazz, funky, hip-hop. Na zajęciach poznaje się choreografie inspirowane współczesnymi klipami tanecznymi. Videoclip Dance, to zajęcia dla osób energicznych i otwartych na nowe wyzwania. To jeden z najpopularniejszych obecnie stylów tanecznych. Zajęcia składają się z intensywnej rozgrzewki ( ćwiczenia ogólnorozwojowe, rozciągające oraz koordynacyjne) oraz pracy nad choreografią.

  17:30 – Dbaj o linię w tańcu – prowadząca Anna Kurnicka; opis zajęć: Dbaj o linię w Tańcu stworzony dla Pań, które chcą poczuć się seksowną i pewną siebie kobietą.

  Taniec jest ponadczasowym sposobem na zdobycie i utrzymanie idealnej sylwetki. Tańcząc spalamy tkankę tłuszczową oraz budujemy ładną rzeźbę ciała. Na zajęciach “Dbaj o linie w tańcu” spalisz zbędne kalorie nauczysz się wdzięcznie i kobieco poruszać, poczujesz się świetnie w swoim ciele. Na zajęciach wykorzystywane są różne style taneczne tj Salsa, Hip Hop, Jazz. Trening prowadzony jest do energetycznej muzyki przy której nie czuje się zmęczenia. Zajęcia pomagają nabrać energii i optymizmu oraz odreagować stres poprzez relaksujące i terapeutyczne działanie tańca.

  18:00 – Rodzinne karaoke – karaoke prowadzone przez Tamikowego Animatora.

  Niedziela, 2 września 2012 r.

  11:00- Zabawy z rozumem – prowadząca Joanna Pogodzińska; opis zajęć: Zajęcia prowadzone są w oparciu o metodę „Cudowne Dziecko”. Jest to nowatorska metoda wspierania zdolności dziecka w wieku 0-6, stwarzająca balans między umiejętnościami, a kreatywnością, rozwijająca cały mózg. Do 6. roku życia mózg człowieka jest niezwykle elastyczny, gotowy podjąć różne wyzwania i przyjąć wszelkie informacje. W wieku 6 lat jest w około 80% ukształtowany. Do tego czasu dziecko może zgromadzić wiele informacji i ukształtować zdolności, które będą mu służyć przez całe jego życie. W małym dziecku płonie nieograniczona żądza zdobywania wiedzy. Możemy ją zwielokrotnić stwarzając dziecku nieograniczone warunki rozwoju. Kojarząc naukę z chodzeniem do szkoły, zapomnieliśmy, że nauka jest najlepszą w życiu zabawą. Małe dzieci chcą się uczyć tak bardzo, że nie potrafią odróżnić zabawy od nauki.

  U dzieci rozwijanych metodą „Cudowne Dziecko” obserwujemy lepszą pamięć, bardzo dobry rozwój mowy, ogromne zainteresowanie uczeniem się, dobrą umiejętność rozumienia instrukcji, umiejętność samodzielnej pracy, umiejętność formułowania swoich myśli, dostrzeganie szczegółów, szybkie rozumienie koncepcji i pojęć matematycznych, rozpoznawanie z łatwością słów i obrazów z flash cards, świetny balans i bardzo dobrą sprawność fizyczną, niezwykłą wyobraźnię oraz kreatywność, pewność siebie i poczucie własnej wartości.

  12:00 – „Z mikrofonem na Ty” – warsztaty dziennikarskie – prowadząca Dorota Nakielska; opis zajęć: Warsztaty przybliżą dzieciom świat mediów. Uczestnicy zamienią się w dziennikarzy radiowych, reporterów. Mikrofon stanie się ich narzędziem pracy i zabawy. Dzieci sprawdzą swoje możliwości, będą nagrywać audycje i wywiady. Każde zajęcia zaczniemy od ćwiczeń dykcji. Popracujemy nad tym, by mali dziennikarze mówili ładnie, starannie i składnie. Na warsztatach nie zabraknie zabaw językiem i słowem. Odwiedzimy też prawdziwe radio, dowiemy się co oznacza jingiel i jak planowany jest czas antenowy. Świat mediów czeka na dzieci aktywne i ciekawe świata.

  13:00- Taniec towarzyski z elementami baletu – prowadząca Tamara Szymerska; opis zajęć: Zajęcia mające na celu rozwijanie wrażliwości dziecka na muzykę i sztukę. Prowadzone do muzyki klasycznej i latynoamerykańskiej, porywają do tańca i zabawy, poprawiają postawę i wpływają na prawidłowy rozwój. Ćwiczenia baletowe rozciągają ciało i je uelastyczniają, sprawiają, że ruch nabiera gracji i powabu. Tańce latynoamerykańskie natomiast, są idealną okazją do spożytkowania nagromadzonej energii i wyrażenia swojej osobowości.

  Zajęcia składają się z rozgrzewki ogólnorozwojowej, nauki kroków i pierwszych choreografii. Pod koniec semestru dzieci zaprezentują swoje umiejętności w specjalnie zorganizowanym pokazie dla rodziców. Serdecznie zapraszamy.

  14:00 – Klub Młodego Naukowca – prowadzący Funiversity, opisu zajęć: program warsztatów naukowych został skonstruowany tak, aby w logicznym ciągu zależności wyjaśnić dzieciom otaczający nas świat. Nie oddzielamy grubą kreską fizyki od biologii, czy też chemii od archeologii. Wszystkie te dziedziny nazywamy naukami przyrodniczymi, ponieważ są one ze sobą ściśle powiązane i wyjaśniają otaczający nas świat, w tym także jego przeszłość i przyszłość.

  16:00 – Zabawy ze sztuką

  17:00 – Kreatywny czas dziecka

  18:00 – Dyskoteka na zakończenie Dni Otwartych

  Dodatkowe atrakcje:

  • – fotorelacja z Dni Otwartych- Paulina Sztenkiel
  • – tort kanapkowy
  • – specjalna oferta LUNCHOWA oraz refresh menu i pomysły na jesienne smakołyki.

  Wszystkie zajęcia pokazowe są bezpłatne!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do Tamiki. U nas zawsze kreatywnie, kulturalnie, kulinarnie!

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj