Finał wiedeńskiego Festiwalu Tańca Współczesnego ImPulsTanz 2012

  W Wiedniu rozpoczyna się ostatni tydzień międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego ImPulsTanz. Ze względu na ogromne zainteresowanie publiczności organizatorzy przedłużyli to międzynarodowe święto tańca do 18. sierpnia 2012. Jest jeszcze zatem okazja by odwiedzając w najbliższych dniach austriacką stolicę oddać się tanecznym rytmom i poznać współczesne choreografie.

  W ciągu ostatnich czterech tygodni Wiedeń był światowym centrum tańca. Spośród ponad 50-ciu muzyczno-tanecznych produkcji hitem okazało się nowe opracowanie taneczne klasyki Johanna Kresnika „Francis Bacon“ prezentowane przez Ismaela Ivo. By zaspokoić ogromny popyt organizatorzy dołożyli starań i proponują cztery dodatkowe przedstawienia w dniach 15. – 18. sierpień na deskach Teatru Odeon w Wiedniu.

  Kanadyjska legenda tańca, Benoit Lachambre, który 12. lipca zainaugurował festiwal w „Chutes Incandescentes“ wystąpi również na scenie 10. i 12. sierpnia na finiszu festiwalu. Razem z muzykiem Hahnem Rowe i włoskim tancerzem Danielem Albanese zmieni on role jak wąż skórę. „Snakeskins“ taki tytuł nosi ten taneczny performance.

  12. sierpnia dowiemy się też kto spośród młodego pokolenia artystów otrzyma w tym roku nagrodę Prix Jardin d’Europe, europejską nagrodę taneczną dla młodych choreografów dotowaną kwotą 10.000 EUR.

  Dla wszystkich którzy pragną w trakcie ostatniego tygodnia festiwalu sami zatańczyć nadarza się perfekcyjna okazja. Kasino przy placu Schwarzenbergplatz zaprasza na ostatnie party taneczne w ramach festiwalu: już 10. sierpnia odbędzie się tu danceWEB Party, a grają DJ Komarc i Kido Soon & Thomas de Martin.

  Festiwal ImPulsTanz

  do 18. sierpnia 2012

  Wiedeń

  Fot. Cie Ismael Ivo Francis Bacon © Bernd Uhlig

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj