Leica Gallery Warszawa – PAUL SZYNOL, Good Morning, Giantess!

  Stany Zjednoczone na czele z Nowym Yorkiem są dla Paula nie wyczerpaną inspiracją. Na większości jego czarno-białych fotografii uchwycone są ulice i mieszkańcy Big Apple – jednej z ikon współczesnej popkultury, architektury i fotografii.

  Tytuł wystawy to nawiązanie, do opisującego życie w metropolii opowiadania Roberta Walsera z 1907 roku Good Morning, Giantess! W obu przypadkach możemy obserwować różne aspekty codziennego życia mieszkańców metropolii i jego kontrasty, szanse i ograniczenia, postęp cywilizacyjny i różnice społeczne, funkcjonowanie jednostki i tłumu; to obraz który może być odpychający i pociągający jednocześnie.

  Duże miasta to miejsca gdzie najchętniej fotografuję, są scenerią nieskończonego spektrum zdarzeń. W Stanach Zjednoczonych Nowy Jork należy do moich ulubionych miejsc. W ciągu ostatniej dekady lub dwóch, miasto straciło sporo z charakteru centrum bohemy, ale nadal pozostało jednym z najbardziej istotnych i unikalnych miejsc na świecie. Poprzez swoją nieprzewidywalność i spontaniczność, mozaikę kultur i narodowości a także unikalny krajobraz jaki tworzy architektura wielkich skupisk ludzkich, zapewnia wyjątkowe historie i unikalną estetykę– mówi Paul.

  W fotografii ulicznej najciekawsza jest dla niego obserwacja ludzkich zachowań i napotykanych osobowości. Paul dodaje: Lubię fotografować, ponieważ to skłania mnie do uważnego spojrzenia. I nawet kiedy ”moment” minął, dobra fotografia zatrzymuje go na zawsze.

  Paul Szynol urodził się w Warszawie, ma podwójne – polskie i amerykańskie – obywatelstwo, mieszka w Nowym Jorku. W 1984 roku w którym jako mały chłopiec przyjechał do Stanów Zjednoczonych w bibliotece akademickiej odnaleziono 33 nieznane utwory Bacha, a Canon zaprezentował swój pierwszy model aparatu cyfrowego. Mieszkał w Nowym Jorku, San Francisco, Los Angeles, Berkeley, New Haven, Filadelfii, New Jersey i DC, przejechał siedmiokrotnie Stany Zjednoczone i odwiedził ponad 50 krajów –podróżując pociągiem, samolotem i samochodem. Lubi psy, muzykę, pociągi, Linuxa, smutne filmy, oprogramowanie open source i tłumaczenie polskiej poezji na angielski.

  W przeszłości był programistą i perkusistą i nadal używa bibliotek Java i grywa na bębnach Pearl. Interesuje go dokument w filmie i fotografii, prawa człowieka, rozwój oprogramowania, oraz sztuka i prawo w technologii. Jest absolwentem Uniwersytetu Columbia i Yale Law School. Jego fotografie pokazywane były na wystawach indywidualnych i grupowych w Europie i Stanach Zjednoczonych.

  Honorowy patronat nad wystawą objęła Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce.

  Partnerzy wystawy: Artinfo.pl, Digital Camera Polska, Finelife.pl, Fotopolis.pl, Fotografiakolekcjonerska.pl, MaleMEN, Zwierciadło, 6x7Art.

  Wystawa fotografii

  PAUL SZYNOL, Good Morning, Giantess!

  Wernisaż z udziałem autora: 26 lipca (czwartek), 19:00

  Termin: 26 lipca – 31 sierpnia 2012

  Leica Gallery Warszawa

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj