Bierzemy design na warsztat

  Łowcy trendów i poszukiwacze niepowtarzalnych przedmiotów, emeryci i przedszkolaki, rodzice i zbuntowane nastolatki, młodzi projektanci i studenci wzornictwa – przybywajcie do Gdyni! Już 7 lipca startujemy z tegoroczną edycją Gdynia Design Days i wyjątkowymi, bezpłatnymi warsztatami, podczas których sprowokujemy waszą kreatywność, pobudzimy wyobraźnię i pokażemy praktyczną stronę wzornictwa.

  Kilkanaście warsztatów, najlepsi specjaliści, doświadczeni projektanci, artyści, designerzy – w programie piątej, jubileuszowej edycji Gdynia Design Days proponujemy spotkania z designem zarówno dla osób, które zajmują się zawodowo projektowaniem, jak i dla zwykłych fanów wzornictwa, którzy chcą się projektowaniem pobawić. Warsztaty będą okazją do wymiany doświadczeń, zdobycia wiedzy i nowych kontaktów, pokazania swoich dotychczasowych osiągnięć lub rozpoczęcia własnych poszukiwań.

  Wszystkie warsztaty podczas Gdynia Design Days są bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona! Zapisy odbywają się przez stronę festiwalu www.gdyniadesigndays.eu

  WARSZTATY DLA PROJEKTANTÓW I STUDENTÓW WZORNICTWA

  „Warsztaty z modelowania CLAY”

  To okazja dla młodych projektantów i studentów wzornictwa, by spotkać się ze specjalistami i projektantami. Warsztaty poprowadzą m.in. kurator festiwalu Janusz Kaniewski, który podzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem w projektowaniu samochodów. Warsztaty odbędą się 9 lipca w Centrum Designu Gdynia/PPNT. UWAGA: Przy rejestracji niezbędne jest przesłanie portfolio.

  „Jak sprzedać swój projekt”

  Sposobami na to, by z gotowym projektem przebić się do producentów podzieli się z wami Renata Paczkowska-Kostrzewska, specjalistka w dziedzinie marketingu, public relations, sprzedaży oraz zarządzania projektami. Podczas warsztatów (12 – 13 lipca Centrum Designu Gdynia/PPNT) uczestnicy zdobędą wiedzę m.in. na temat komunikacji w biznesie, sposobów prezentacji siebie i swojej firmy, zawierania kontraktów handlowych. Dla wielu to bezcenny know-how, warto więc czym prędzej się zarejestrować.

  „Elevator Speech”

  Równie praktyczne będą warsztaty przygotowane przez magazyn Design Alive. Czasem o publikacji w dobrych mediach decyduje łut szczęścia, chwila rozmowy, przypadkowe spotkanie z dziennikarzem. Co powiedzieć? Jak zainteresować? Sobą, projektem, produktem? Znajdź mocne strony, wyróżniające cechy i pochwal się! Krótko i na temat (elevator speech). Przynieś dobry pakiet prasowy i spróbuj w trzy minuty sprawić, by o tobie napisali. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone publikacją w Design Alive!

  Cykl warsztatów „Projektowanie od kuchni”

  Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się także projektanci pracujący dla trzech renomowanych trójmiejskich firm. Szymon Wanatowicz podczas warsztatów z firmą Satel (7 – 8 lipca) opowie o wzornictwie urządzeń elektronicznych. Warsztaty z firmą Terma Technologie (10 – 11 lipca), które poprowadzi Jacek Ryn to gratka dla fanów architektury wnętrz. Będzie można dowiedzieć się m.in. jak tworzy się grzejnik do współczesnego salonu łazienkowego. Z kolei Karolina Kędzierska w czasie warsztatów z firmą Trefl (13 – 14 lipca) przybliży proces produkcji i wdrażania produktów wraz ze specyfiką technologiczną. To coś dla tych, których pasjonuje projektowanie dla dzieci.

  UWAGA: termin zapisów mija 22 czerwca! Przy rejestracji niezbędne jest przesłanie portfolio.

  Wszystkie warsztaty z cyklu „Projektowanie od kuchni” odbywają się w Centrum Designu Gdynia/PPNT.

  WARSZTATY DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH FANÓW DESIGNU

  Każdy, kto kocha design i chciałby dowiedzieć się więcej, interesuje się designem i ma ochotę spróbować sił w roli projektanta, może wziąć udział w warsztatach, które przygotowaliśmy dla osób, które nie zajmują się wzornictwem zawodowo. Nieważne ile masz lat! Jeśli jesteś kreatywny, masz fantazję i nie boisz się jej użyć, wejdź na naszą stronę: www.gdyniadesigndays.eu i znajdź warsztat dla siebie. A jest z czego wybierać, bo w kontenerowym Terminalu Designu będziemy projektować m.in. lampy i biżuterię z gazet („Papier Mache” i „Papierowe plecionki”), pawilon nawiązujący do gdyńskiego krajobrazu („Echo Miasta”), torby na zakupy („Projektowo”), szmaciane lalki, a nawet spadochron według projektu samego Leonardo da Vinci („Fly Design”). Pobawimy się także ze smokami, dekorując sympatyczne bestie („SMOK”) oraz wcielimy w rolę architektów, tworząc projekty przestrzeni miejskiej („ArchiDzieciaki”). Poznamy również podstawy procesu projektowania, zasad konstrukcji i kompozycji oraz zagadnienia związane z kreowaniem, projektowaniem i tworzeniem produktu („Projektor”). Kto kocha modę, powinien koniecznie zapisać się na warsztaty „Wszystko zaprojektowane” – wraz z Kasią Świeżak dzieci będą mogły poznać zasady projektowania modnych strojów. Dla fanów fotografii mamy zaś wyjątkowe warsztaty lomograficzne. Jeśli masz ochotę rozszyfrować ten tajemniczy termin, poznać historię lomografii, rodzaje klisz, aparatów i efekty, które można dzięki nim uzyskać , przyjdź na warsztaty Polskiego Teamu Lomograficznego.

  Szczegółowe informacje na temat każdego z warsztatów, terminy oraz formularz Rejestracji znajduje się na stronie: www.gdyniadesigndays.eu

  O Gdynia Design Days 2012

  W dniach 7 – 15 lipca 2012 r. Gdynia stanie się letnią stolicą designu. Sercem piątej, jubileuszowej edycji Gdynia Design Days będzie kontenerowy Terminal Designu, który po raz pierwszy w historii festiwalu stanie na Skwerze Kościuszki. Projekt wykonany został przez Monikę Potorską z Pomorskiego Stowarzyszenia Projektantów PoCoTo. Program wypełnią wystawy, warsztaty i spotkania z projektantami oraz specjalistami, którzy z powodzeniem wykorzystują design w biznesie. Nie zabraknie także pokazów filmowych oraz imprez towarzyszących, bo Gdynia Design Days to przede wszystkim doskonała zabawa!

  Organizatorami tegorocznej edycji jest Miasto Gdynia, Centrum Designu Gdynia, działające w ramach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, Kaniewski Haute Design oraz Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów PoCoTo.