Tomasz Ossoliński zaprojektował wyjątkowe stroje dla pracowników Alior Banku

  Jeden z najzdolniejszych polskich projektantów mody stworzył stroje dedykowane bankierom transakcyjnym Alior Banku. Pracowników Banku, którzy odpowiadają za pierwszy kontakt klientem, oprócz najwyższej jakości strojów wyróżniają również nienaganne maniery i fachową wiedzą.

  Ponad 500 bankierów transakcyjnych, którzy dołączyli do dotychczasowych zespołów bankierów obsługujących klientów we wszystkich oddziałach Alior Banku otrzymało wyjątkowe stroje służbowe. Za ich zaprojektowanie i wykonanie odpowiada jeden z najpopularniejszych polskich projektantów mody – Tomasz Ossoliński. Słynie on z projektów ekskluzywnych ubrań męskich oraz unikatowych kreacji dla kobiet, które charakteryzuje nowoczesna linia, precyzja kroju i dbałość o każdy detal.

  „Udoskonalając model obsługi w oddziałach, mamy nadzieję umocnić naszą pozycję lidera jakości. Klienci, który odwiedzą oddziały Alior Banku od razu zauważą różnicę – bankierzy są nie tylko świetnie wyszkoleni, ale także doskonale się prezentują” – powiedział Krzysztof Czuba, wiceprezes Zarządu Alior Banku.

  Sam projektant tak opisuje współpracę z Bankiem: „Projekt realizowany dla Alior Banku, był jednym z największych w mojej dotychczasowej karierze, a jednocześnie był prawdziwym wyzwaniem pod względem koncepcji projektu, jak i logistyki. Wierzę, że nowe stroje spotkają się z życzliwym przyjęciem zarówno klientów, jak i pracowników Banku”.

  Stroje służbowe, uszyte na miarę, wykonano z wyjątkowej jakości wełny, pochodzącej z włoskiej fabryki Vitale Barberis Canonico. Żakiety oraz marynarki zdobią precyzyjne hafty oraz specjalnie zaprojektowane guziki z logo Banku. Projekty strojów służbowych przygotowane dla Alior Banku stanowią połączenie ponadczasowego, klasycznego krawiectwa z nowoczesnym wzornictwem.

  Damski kostium składa się z żakietu i ołówkowej spódnicy. Żakiet swoim krojem i detalami nawiązuje do klasycznego męskiego żakietu angielskiego, który połączony z dopasowaną linią całości wygląda bardzo elegancko i kobieco. Elementem wyróżniającym kostium  jest delikatny haft umieszczony na górnej  kieszonce żakietu, przedstawiający stylizowaną głowę anioła, symbol Alior Banku. Ten sam motyw został przetworzony i umieszczony na jedwabnych apaszkach, które wraz z białą bluzką tworzą całość damskiego projektu. Męskie ubranie  to bezpośrednie nawiązanie do angielskiej męskiej elegancji, całość uzupełnia koszula i krawat, na którym również znalazł się symbol Alior Banku. Wszystkie ubrania zostały sygnowane podpisem projektanta Tomasza Ossolińskiego.

  ***

  Alior Bank jest ogólnopolskim bankiem uniwersalnym i jednocześnie jedną z najnowocześniejszych oraz najszybciej rozwijających się instytucji finansowych w Polsce, świadczącą usługi we wszystkich segmentach rynku. Dzięki innowacyjnej ofercie i najwyższej jakości usług w ciągu trzech lat zdobył znaczącą pozycję wśród polskich banków średniej wielkości, zbudował silną, rozpoznawalną i uznaną przez klientów markę. Z usług Alior Banku korzysta już ponad milion klientów, w tym ponad 90 tys. klientów biznesowych. Bank prowadzi ostrożną politykę inwestycyjną zgodnie ze strategią, która zakłada zrównoważony i racjonalny rozwój, oparty na zasadach tradycyjnej i solidnej bankowości: przejrzystości, bezpieczeństwie, stabilności, odpowiedzialności, doradztwie, przedsiębiorczości i innowacyjności. Potwierdzeniem najwyższego standardu usług Alior Banku są wyniki rankingów oraz branżowe nagrody przyznawane przez niezależne instytucje i redakcje. „Przyjazny Bank Newsweeka” –

  I miejsce (’09,’10), II miejsce (‘11), „Najlepszy Bank dla Firm” wg magazynu Forbes – I miejsce (‘09), II miejsce (’10, ’11).