Z Łodzi do Lizbony

  Po raz kolejny polski projektant prezentujący się w Łodzi podczas polskiego tygodnia mody wyjeżdza na Lisboa Fashion Week.

  Dzięki współpracy FashionPhilosophy Fashion Week Poland i Moda Lisbona już po raz kolejny polski projektant ma szanse zaprezentować swoją wizję mody na rynku miedzynarodowym. Dziś zaczyna się Fashion Week w Lizbonie na którym swoją kolekcje zaprezentuje Piotr Drżał – absolwent ASP w Łodzi i laureat konkursów: Złota Nitka 2008, Off Fashion 2007, Baltic Fashion Award 2007, Fashion Designer Award 2010. „Bardzo nas cieszy współpraca z lizbońskim tygodniem mody – podkreśla Irmina Kubiak „każdorazowo polacy biorący w nim udział nawiązują wiele biznesowych kontaktów, które owocują w przyszłości”. W poprzednich edycjach swoje kolekcje prezentowali Dawid Tomaszewski (październik 2011), Łukasz Jemioł (październik 2010). „Ciepło wspominamy atmosferę Lizbony” – mówi Dawid Tomaszewski „to świetne doświadczenie, które dostarczyło nam również nowych klientów”

  FashionPhilosophy to ciekawe miejsce dla przedstawicieli tygodni mody z całej Europy. W Łodzi odnajdują talenty, które chętnie prezentują na własnym rynku .

  „Łódzki tydzień mody to jedno z najbardziej ekscytujących, nowych wydarzeń modowych w Europie.” – powiedział organizator portugalskiego tygodnia mody Tiago da Costa Miranda. „ Dzięki niemu okrywamy wielu undergroundowych projektantów”

  Tydzień Mody w Lizbonie potrwa do 11 marca, kolekcję Piotra Drżała prezentowaną w Portugalii będziemy mieli okazję zobaczyć już w kwietniu w Łodzi podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

  Przedstawiciele obu tygodni mody pracują obecnie nad projektem zrzeszającym podobne imprezy w całej Europie, który ma na celu promowanie rodzimych projektantów na całym świecie.