Wernisaż Marcina Szymielewicza – Z wiatrem w stronę sztuki

  Firma Henri Lloyd patronuje najnowszej wystawie obrazów Marcina Szymielewicza pt. „Metropolie”. Od 17 kwietnia będą one do obejrzenia w filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny „Skwer” na Skwerze Hoovera w Warszawie.

  Założyciel Henri Lloyd’a, a dziś honorowy prezes firmy Henryk Strzelecki, zapytany jaką ma receptę na udane życie odpowiedział: żyj i daj żyć innym. Dewizę tę realizował pomagając spełniać marzenia o żeglowaniu osobom niepełnosprawnym i innym pasjonatom żeglarstwa. Idee te kontynuowane są w firmie Henri Lloyd Polska , która promuje i wspiera sportowców związanych ze sportami wodnymi, a ostatnio zwróciła też uwagę na artystę plastyka Marcina Szymielewicza, tworzącego w rodzinnym mieście Henryka Strzeleckiego – Brodnicy.

  Marcin Szymielewicz dał się już poznać miłośnikom sztuki w Warszawie za sprawą kilku wystaw. Najważniejsze z nich to wernisaż pt. „1615 Warszawa – Paryż”, który stanowił odsłonę architektonicznych podobieństw obu miast oraz „Espaňa, mi sueňo”, stanowiąca plon podróży artysty po Półwyspie Iberyjskim. W najnowszej ekspozycji, nad którą mecenat sprawuje Henri Lloyd, artysta utrwalił nowe miasta i powrócił do tych, które już zna. Dawną świetność cesarstwa będzie można odnaleźć na obrazach Rzymu. Kolejne krajobrazy miejskie Paryża dotyczą nowoczesnego oblicza tego niezwykłego miasta. Warszawa przedstawiona została w nocnych nokturnach, a Wiedeń w blasku świetności byłego imperium Habsburgów.

  Z pewnością to wydarzenie na długo zapadnie w pamięci przyjaciołom Henri Lloyd’a oraz miłośnikom sztuki .

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj