ART CITY dobre miejsce dla sztuki

  W dniach 13-15 kwietnia centralne lobby pod fontanną w Blue City zamieni się w interaktywną przestrzeń artystyczną, na której będzie można spotkać artystów tworzących na żywo, wziąć udział w warsztatach sztuki, a nawet kupić obrazy na aukcjach. Ci, którym wystarczy odwagi, będą mogli sami stanąć przed sztalugami i namalować obraz na konkurs – na zwycięzców czeka wyjazd na weekendowe warsztaty malarskie.

  Kto kiedykolwiek zastanawiał się, jak powstają obrazy wystawiane w galeriach, będzie mógł zaspokoić swoją ciekawość podczas imprezy Art City. Na przestrzeni wokół fontanny będą zaaranżowane „pracownie artystów”, w których będzie można podglądać ich pracę. Pracy artystów na żywo towarzyszyć będzie wystawa obrazów, które będzie można kupić na wieczornych aukcjach. Atrakcją aukcji będzie możliwość wylicytowania portretów osobistości sportu i teatru, opatrzonych ich autografami. Dochody z aukcji przeznaczone będą dla artystów oraz na cele charytatywne.

  Ideą imprezy jest umożliwienie interaktywnego kontaktu ze sztuką oraz poszukiwanie artystycznego piękna w rywalizacji sportowej, dlatego artyści będą czerpać inspiracje z różnych dyscyplin. W planach także wywiady z niebanalnymi gośćmi na żywo, podczas których każdy będzie miał okazję do zadawania pytań.

  Art City to jednak nie tylko okazja do obcowania ze sztuką. To także miejsce, w którym będzie można odkryć lub rozwinąć własny talent, biorąc udział w warsztatach malarstwa i rysunku. Jeżeli ktoś czuje się na tyle pewny swoich umiejętności, by włączyć się do rywalizacji artystycznej, będzie mógł stanąć przy sztalugach i namalować obraz na konkurs, którego pięciu laureatów wyjedzie na weekendowe warsztaty sztuki, ufundowane przez dyrekcję Centrum Blue City.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj