Mustela® Sun Protection – Podwójna ochrona przeciwsłoneczna

  Po mroźnej zimie i deszczowej wiośnie wszyscy z utęsknieniem czekamy na pierwsze promienie słońca. Letnie spacery i wakacyjne wyjazdy to nagrody za oczekiwanie na lato. To też wyzwanie dla rodziców, aby już od pierwszych słonecznych dni zadbać o właściwą ochronę przeciwsłoneczną dostosowaną do delikatnej skóry dziecka. Produkty Mustela® Sun Protection opracowano z uwzględnieniem specyfiki skóry dziecka, odzwierciedlając jej potrzeby już od pierwszych dni życia.

  Do ok.5 r.ż skóra dziecka jest o 40 do 60% cieńsza niż skóra osoby dorosłej. Nie ma jeszcze wykształconych mechanizmów obronnych właściwych skórze dorosłego człowieka, jest przez to szczególne wrażliwa na działanie UVB i UVA. Niezwykle łatwo dochodzi do oparzenia – czasem wystarczy 15 minut na słońcu, by pojawił się rumień a nawet pęcherze.

  Jeszcze groźniejsze jest ryzyko głębokich uszkodzeń, których efekty mogą być obserwowane nawet po wielu latach – przebarwienia, starzenie skóry, nowotwory skóry.

  Naukowcy ostrzegają: dwukrotne poparzenie skóry w dzieciństwie zwiększa ryzyko zachorowania w wieku dorosłym na najgroźniejszy typ nowotworu – czerniaka, aż 10 razy! Dzieci pochłaniają najwięcej promieniowania, dużo przebywają na świeżym powietrzu.

  Na podstawie statystyk wyliczono, że w okresie od urodzenia do dojrzałości pochłaniamy nawet 80% dawki promieniowania słonecznego. Chrońmy skórę naszych dzieci mając na uwadze alarmujące statystyki: 90% dzieci uległo przynajmniej raz w życiu oparzeniu słonecznemu.

  Produkty Mustela® Sun Protection chronią podwójnie:

  • powierzchnię skóry- przed oparzeniem
  • komórki położone głębiej – przed zmianami na poziomie DNA
  • oraz zaburzeniami odpowiedzi immunologicznej.

  Produkty są podzielone na dwie linie:

  • – „biała” została dostosowana do potrzeb dzieci o skórze alergicznej,
  • – „żółta” dla dzieci ze skórą normalną.

  Mustela® jest marką, która od lat troszczy się o zdrowie delikatnej skóry niemowląt, dzieci oraz przyszłych mam.

  W odpowiedzi na potrzeby tej szczególnej grupy stworzono specjalistyczne dermokosmetyki, które spełniają wymagania nawet najwrażliwszej skóry. Marka Mustela® posiada cztery linie produktów specjalnego przeznaczenia: Mustela® 9 Miesięcy do pielęgnacji wrażliwej skóry kobiet w ciąży i po porodzie, Mustela® Bébé ­do codziennej pielęgnacji noworodków i dzieci, Mustela® Dermo-Pedriatrics dla dzieci z problemami skórnymi, szczególnie atopowym zapaleniem skóry oraz Mustela® Sun Protection do ochrony delikatnej skóry dzieci przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Mustela® to najwyższa jakość produktów opartych na naturalnych składnikach aktywnych. Ich skuteczność i skład są stale kontrolowane przez komisję ekspertów. Produkty marki Mustela® nie zawierają parabenów, ftalanów i fenoksyetanolu. Dostępne są tylko w aptekach co gwarantuje ich wysoką jakość i możliwość uzyskania specjalistycznej porady. Mustela® to ekspert w pielęgnacji skóry dzieci i przyszłych mam.

  LABORATOIRES EXPANSCIENCE od 60 lat prowadzi badania naukowe, szukając skutecznych i naturalnych składników do swoich produktów. Sukces firmy opiera się na innowacjach technologicznych i badaniach wspierających ciągły rozwój, na które przeznaczane jest 5% obrotów. Firma LABORATOIRES EXPANSCIENCE od początku swojej działalności umiejętnie łączy sukces ekonomiczny z ochroną środowiska i dbałością o interes społeczny. Uważamy, że zrównoważony rozwój jest naszym obowiązkiem, a idea odpowiedzialności społecznej przyświeca nam na każdym etapie tworzenia produktów i dostarczania ich konsumentom. Wierzymy, że kształtowanie polityki firmy zgodnie z interesem społecznym pomaga w budowaniu komunikacji opartej na zaufaniu, dialogu i wzajemnym zrozumieniu.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj