Akademia Nikona – Majówka z fotografią

    Majówka, ten pierwszy – wyjątkowo długi w tym roku – weekend maja to przedsmak zbliżających się wielkimi krokami wakacji. To także idealny moment, by lepiej poznać sztukę fotografii i przygotować się do dłuższych podróży. W tym roku Akademia Nikona przygotowała dwa wyjątkowe warsztaty w przepięknych, nadmorskich pejzażach.

    Nadmorskie klify, puszcze bukowe i wielkie pływające kępy zieleni – wyspy Wolin oraz Uznam, z wyjątkowymi krajobrazami Bałtyku i Zalewu Szczecińskiego to idealne miejsca, by podjąć fotograficzne wyzwanie: pejzaż. Trzydniowe warsztaty Akademii Nikona z Pawłem Charą odbędą się między 1 a 3 oraz 4 a 6 maja. Przeznaczone są dla wszystkich miłośników fotografii wrażliwych na piękno otaczającego świata – fotografów amatorów i profesjonalistów, którzy chcą pogłębić swoją pasję.

    W programie warsztatów nie zabraknie rozmów na temat sprzętu, nauki trudnej sztuki kadrowania oraz okazji do analizy pracy uczestników. Najważniejszą częścią będzie jednak praktyka – plenery przy wschodzącym i zachodzącym słońcu, a także fotografowanie miejsc wyjątkowych. Atrakcją niedostępną dla zwykłych turystów będzie możliwość eksploracji delty Świny na specjalnie skonstruowanym katamaranie przystosowanym do fotografowania, który pomoże w odkrywaniu kilkuhektarowych wysp, wysuniętych zaledwie 30 cm nad wodę. Uczestnicy odwiedzą także Kamminke – starą i niezwykle malowniczą wioskę rybacką.