OFF FASHION – Per Fumum – Kielce 25-26 maja 2012

  „Per Fumum” czyli („przez dym”) – co określa ofiary dla bogów z wonności palonych na ołtarzach. Jeśli połączymy te dwa słowa, to powstaje wyraz perfumy tłumacząc z łac. „przez dym”.

  Zapach to zmysł. Towarzyszy nam od chwili narodzin aż do śmierci. Poprzez zapach postrzegamy świat i inne osoby. Ponoć zakochujemy się też poprzez zapach…. Uwodzimy poprzez zapach, poprzez zapach możemy też odstraszać, ale to już całkiem inna historia. Majowej edycji towarzyszy hasło „Per Fumum”. Ubierzmy się w zapach. Trudne? Niekoniecznie. Przy pierwszym skojarzeniu tego hasła myśleliśmy o kwiatach. To one wydzielają bardzo mocne, zniewalające aromaty, to one mienią się tysiącami barw i to one chętnie przenoszone są przez malarzy na płótna, a przez projektantów na tkaniny. Ale zapach to nie tylko kwiaty: to także pożywienie np. czekolada pachnie niezwykle intensywnie. Ma piękny ciepły kolor często przechodzący w potężny ciemny i gęsty brąz. Miód i oliwa nie tylko pachną, ale mają złocistą barwę i nie bez powodu nazywane są płynnym złotem. Materiały nieorganiczne też mają swój zapach, kolor i fakturę.

  Marlin Monroe mawiała, że chodzi spać ubrana jedynie w kropelkę Chanel No 5, zatem ubierajmy się w zapach! Jaki na dzień? Jaki na wieczór? Czekamy na wasze propozycje. Hasło przewodnie nie jest obowiązujące, ale chętnym podpowiadamy, że znane ekskluzywne marki perfumeryjne ufundowały wiele wyróżnień dla projektantów.

  Do wygrania jak zwykle cenne nagrody:

  • I miejsce – nagroda pieniężna – 10.000 PLN
  • II miejsce – nagroda pieniężna – 5.000 PLN
  • III miejsce – nagroda pieniężna – 3.000 PLN

  Życzymy wspaniałych i twórczych pomysłów.

  Regulamin i kartę zgłoszenia znajdziecie na stronie www.offfashion.eu

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj