Programy Dyplomatyczne House of Diplomacy cieszą się coraz większą popularnością

  Po sukcesach I edycji Rocznego Programu Dyplomatycznego Akademii Spraw Zagranicznych działającej pod auspicjami House Of Diplomacy, II edycja programów rusza już w marcu!

  Wysoki poziom oferowanych programów zapewniają dyplomaci z wieloletnim doświadczeniem, wykładowcy z renomowanych, polskich ośrodków naukowych oraz uznani uczestnicy życia politycznego. Do wykładowców Akademii należy wiele czołowych postaci polskiej sceny politycznej, m.in. Ryszard Kalisz, prof. Dariusz Rosati, Paweł Kowal, Marek Siwiec oraz polska ikona stylu – była Pierwsza Dama Polski Jolanta Kwaśniewska.

  W programie Rocznych Programów Dyplomatycznych znalazły się seminaria dyplomatyczne, wykłady liderów, szeroki wachlarz warsztatów dyplomatycznych, panele dyskusyjne, konwersatoria omawiające aktualne wydarzenia międzynarodowe.

  „Do współpracy zaprosiliśmy profesjonalistów, którzy podzielą się ze studentami swoimi cennymi doświadczeniami oraz wprowadzą ich w świat dyplomacji i stosunków międzynarodowych, niejednokrotnie pokazując ten fascynujący świat „od kuchni”. Studenci odwiedzają z nami ambasady. Złożyliśmy już wizytę w Ambasadzie Federacji Rosyjskiej, gdzie zaszczycił nas swą obecnością Jego Ekscelencja Alexander Alekseev, zostaliśmy zaproszeni do Ambasady USA, gdzie studenci spotkali się z amerykańskimi dyplomatami. Umiejętne połączenie teorii z praktyką to klucz do sukcesu.” – mówi Anna Karwacka, Dyrektor House of Diplomacy, ośrodka prowadzącego Akademię Spraw Zagranicznych.

  Do Rady Patronackiej House of Diplomacy dołączył Ambasador Republiki Chorwacji Ivan Del Vechio, który dla słuchaczy II edycji Rocznego Programu Dyplomatycznego juz 2 marca 2012 wygłosi wykład inauguracyjny na temat wejścia Chorwacji do Unii Europejskiej w dobie kryzysu.

  Akademia Spraw Zagranicznych stawia na wielokierunkowy rozwój, dlatego też w ofercie Akademii pojawiają się nowe autorskie programy. Jednym z nich jest Orientalna Szkoła Letnia, której program skierowany jest do wszystkich zainteresowanych problematyką relacji z krajami Islamu i ma na celu przybliżenie przyczyn i skutków wydarzeń zachodzących w państwach i społeczeństwach muzułmańskich. Natomiast Wschodnia Szkoła Letnia podejmie kwestie budowania realnych, wspartych o rzeczywiste potrzeby, relacji ze społeczeństwami Ukrainy, Białorusi, Mołdawii i Gruzji, z uwzględnieniem złożonych stosunków z Rosją.

  House of Diplomacy współpracuje także ze środowiskiem biznesowym, prowadzi szkolenia z zakresu protokołu dyplomatycznego, etykiety, wystąpień publicznych czy dress code’u, opracowuje szkolenia „szyte na miarę” dla bardzo wymagających klientów.

  Szczegółowe informacje dotyczące proponowanych programów znajdują się na stronie internetowej www.houseofdiplomacy.com. Działa również profil House of Diplomacy na facebooku www.facebook.pl/HouseOfDiplomacy, który do dziś zgromadził już ponad 450 fanów. Za jego pośrednictwem można śledzić aktualności z życia Akademii, dotrzeć do ciekawostek z zakresu stosunków międzynarodowych lub wziąć udział w organizowanych konkursach i quizach. Główną siedzibą zjazdów jest Centrum Informacyjno-Szkoleniowe PAIiIZ w Warszawie.

  Akademia Spraw Zagranicznych

  Programy Dyplomatyczne Akademii Spraw Zagranicznych działającej w ramach House of Diplomacy stwarzają niepowtarzalną okazję do zgłębienia tajników dyplomacji – jednego z najbardziej znaczących, fascynujących, a zarazem tajemniczych wymiarów gry ludzi, narodów i państw o urzeczywistnienie ich najważniejszych pragnień i interesów. Dyplomacja to zarazem wiedza i sztuka, to również techniczne umiejętności realizacji celów. Nasze interdyscyplinarne programy stwarzają uczestnikom szansę na zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu zagadnień szeroko pojmowanej dyplomacji.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj