Historia Mody – Moda lat 80

  W latach 80 bardzo popularne były ubrania z jeansu, zarówno kurtki, jak i spodnie, spódnice oraz sukienki. Młodzież w tym czasie upodobała sobie ubrania z lycry. Najczęściej noszono wówczas getry z tego właśnie materiału. Do tego najchętniej zakładano baletki lub czerwone pantofle na obcasie oraz jeansowe spódnice.

  W tym okresie sławę zdobył Calvin Klein, wypuszczając na rynek odzieżowy bardzo popularne do połowy lat 80 spodnie zwane papierosami. Kobiety zainspirowane zagranicznymi serialami zaczęły nosić bluzki z podniesionymi ramionami, mężczyźni natomiast polubili białe szerokie spodnie oraz marynarki i T-shirty. Ubrania były różnokolorowe, a im bardziej rzucające się w oczy tym lepiej. Młodsze kobiety uwielbiały nosić duże okulary przeciwsłoneczne z kolorowymi szkłami w różnych odcieniach.

  Fryzury pań były bujne, dzięki mocnemu natapirowaniu. Makijaż nosiło się mocny i przykuwający uwagę, podobnie było z biżuterią, miała się ona rzucać w oczy i być urozmaicona pod względem kształtu, jak i koloru. W czasach PRL-u kobiety powróciły do modnych wcześniej kapeluszy, a mężczyźni z zamiłowaniem nosili wówczas jeansy z Pewexu, duże kolorowe marynarki oraz sweterkowe kamizelki.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj