Historia Mody – Moda lat 70

  W tamtych latach moda zaczęła się coraz bardziej zmieniać, bowiem nowe style łączyły się, z tymi, które już odeszły. Na początku lat 70 królował styl hippie, czyli luźne, kolorowe bluzki z kwiatowymi elementami lub barwione T-shirty w przeróżnych kolorach, a także rozszerzane u dołu spodnie dzwony, najczęściej jeansy, zdobione nadrukami, głownie z motywami kwiatów.

  Równie popularne okazały się stroje przypominające styl japoński, np. kimona czy styl rodem z Hiszpanii. Moda w latach 70 nie była tak rygorystyczna jak w ubiegłych. Kobiety zaczęły mieszać style i ubierać się wedle własnych upodobań. Mieszanka stylów lat 20, 30, 40, 50 oraz 60 dawała im dużą dowolność w doborze kreacji. W tamtych czasach wciąż bardzo popularna była minispódniczka. W okresie wiosenno-letnim hitem sezonu były zwiewne kwieciste bluzki, przepięknie zdobione tuniki oraz bluzeczki marszczone pod biustem. Wśród obuwia najpopularniejsze były buty na wysokich platformach, zwłaszcza noszone do szerokich jeansów.

  Nieodłącznym towarzyszem każdej kobiety był wyrazisty makijaż wzorowany na Dianie Ross oraz dodatki w postaci dużej, rzucającej się w oczy biżuterii. W latach 70 zarówno kobiety, jak i mężczyźni nosili długie włosy, które podkreślały zamiłowanie do stylu hippie. Mocne zmiany i ujednolicenie się stylu nastąpiły pod koniec lat 70, bowiem wtedy zaczęła panować moda na ubrania punkowe.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj