Buzek, Dziędziel, Wolański, Stańko bohaterami styczniowo​-lutowego Malemena

  Na nowo musimy zdefiniować sobie cel – mówi Jerzy Buzek w wywiadzie dla Malemena. W najnowszym numerze ostro diagnozuje stan niemocy, w jakim znalazła się Europa: mówi o tym, że przestała być centrum świata, więc musi to wreszcie zauważyć; że instytucje oderwały się od tego, co najważniejsze – czyli nas, ludzi, dla których powstały. Że stworzyły język zupełnie nieznośny, bo pusty i sztuczny, który także musi zmienić. Politycy pierwszy raz muszą skonfrontować się z sytuacją, kiedy ktoś powiedział: sprawdzam – dodaje Marek Cichocki, filozof.

  Zredefiniować swoje myślenie o karierze musiał inny bohater Malemena – Marian Dziędziel, u którego po 30 latach w zawodzie, inni na nowo odkryli wielki talent. Obsypywany nagrodami za kolejne role, mówi: Po takim filmie jak „Wesele” Smarzowskiego łatwiej uwierzyć, że to wszystko miało sens.

  W numerze także Robert Wolański, fotograf, jeden z kilku, o których biją się redakcje a gwiazdy gotowe są czekać, byle tylko on zrobił im sesję; Tomasz Stańko o cygańskim stylu jazzmanów oraz raport o kosmonautach – a w nim Siłajew, Baturin i Hermaszewski przekonują, że „to zawód jak każdy inny”. W numerze nie mogło zabraknąć „Kobiet, które kochamy” – tym razem Max Suski spotkał się z solistkami Teatru Wielkiego Magdą Ciechowicz i Karoliną Jupowicz.

  W wersji na IPada Malemen poszerzony o filmy, dodatkowe wywiady, bogatszy o zdjęcia, które nie znalazły się w wersji papierowej. Do ściągnięcia z App Store GRATIS!

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj