Nikon COOLPIX P300 – kompakt z superjasnym szerokokątnym obiektywem

  Nowy Nikon COOLPIX P300 to uniwersalny aparat kompaktowy z superjasnym, szerokokątnym obiektywem, który gwarantuje udane zdjęcia, szczególnie w przypadku fotografowania nocą czy w trudnych warunkach oświetleniowych. Aparat wyposażono w matrycę CMOS o rozdzielczości 12,2 mln pikseli oraz funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD z dźwiękiem stereo

  W modelu P300 specjalnie zaprojektowany obiektyw NIKKOR oferuje przysłonę f/1,8, począwszy od ultraszerokiego kąta 24 mm i posiada 4,2-krotny zoom optyczny. Wyposażony został w soczewki HRI (High Refractive lndex) firmy Nikon, które pozwalają uzyskać wyraźne obrazy o wysokim kontraście. COOLPIX P300 posiada czułą matrycę CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 12,2 mln pikseli, dzięki czemu z łatwością robi zdjęcie nawet w słabym czy też wyjątkowo mocnym oświetleniu.

  COOLPIX P300 oferuje cztery manualne tryby ekspozycji: automatyka programowa (P), automatyka z preselekcją czasu (S), automatyka z preselekcją przysłony (A) oraz tryb manualny (M). W zrobieniu zdjęcia pomaga również funkcja wykonywania zdjęć seryjnych z dużą szybkością – do 7 zdjęć z szybkością ośmiu klatek na sekundę. To idealne rozwiązanie w przypadku fotografowania poruszających się obiektów lub przy tworzeniu montażu.

  Aparat nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo. Podczas nagrywania filmów dostępny jest zoom optyczny i autofokus, dodatkowo można też zrobić zdjęcie. Model P300 zapewnia opcję filmowania w zwolnieniu lub w przyspieszeniu, z wykorzystaniem szybkości nagrywania do 120 kl./s (VGA). Zdjęcia i filmy można przeglądać na dużym ekranie LCD o przekątnej 7,5 cm (3 cale) i dużej rozdzielczości 921 tys. punktów, który zapewnia wyraźne kolory i wysoki kontrast. Technologia wyświetlania w wyrazistych kolorach (Clear Color Display) pozwala zmniejszyć zużycie energii i zminimalizować odblaski, nawet przy jasnym świetle słonecznym.

  Model COOLPIX P300 będzie dostępny w kolorze czarnym. Cena aparatu w cenniku Nikona wyniesie 1199 zł brutto.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj